جراحی بینی (رینوپلاستی) در سال های اخیر به پرطرفدارترین جراحی پلاستیک تبدیل شده است. فارغ از هر جنسیتی افراد برای رفع عیوب بینی خود و کسب ظاهری زیبا جهت انجام عمل بینی اقدام می نمایند. همچنین جراحی بینی عملی بسیار حساس می باشد و لازم است که تحت نظر یک جراح متخصص انجام پذیرد تا بهترین نتیجه ممکن از آن حاصل شود. اگر قصد جراحی بینی شیراز را دارید در صورت تمایل می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام دکتر شادی جوادی ، جراح بینی شیراز مراجعه نمایید.

 

جراحی بینی برازجان

 

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف زیبایی و عملکردی انجام می پذیرد. برخی افراد صرفاً جهت رفع مشکلات ظاهری بینی مانند بزرگ بودن بیش از حد آن، پهن بودن سوراخ های بینی، افتادگی نوک بینی و دیگر مواردی از این دسته تصمیم می گیرند که رینوپلاستی انجام دهند.

برخی دیگر علاوه بر زیبایی، به منظور برطرف سازی مشکلات تنفسی، ناهنجاری های مادرزادی بینی یا نواقص ایجاد شده در آن به سبب ضربه، تحت تیغ جراحی قرار می گیرند.

تغییرات احتمالی رینوپلاستی

  • تغییر سایز بینی و هماهنگ کردن آن با دیگر اجزای صورت
  • متناسب کردن  زاویه بینی با لب و سایر اعضای صورت
  • رفع قوز یا برآمدگی موجود در پل بینی
  • اصلاح شکل و فرم نوک بینی
  • باریک کردن سوراخ های بینی

سن مناسب برای انجام جراحی بینی

بینی از معدود عضوهایی است که پس از تولد، تا یک سن مشخصی همچنان به رشد خود ادامه می دهد. بدین جهت اگر قصد دارید که بینی خود را عمل کنید بهتر است تا تکمیل دوره رشد آن، صبور باشید.

رشد بینی دختران در سن 15 سالگی و بینی پسران در سن 17 سالگی متوقف می شود.

اقدامات پیش از جراحی بینی

اگر می خواهید به نتیجه مطلوب و دلخواه خود دست یابید، در قدم اول باید به یک جراح بینی کارآزموده و با تجربه مراجعه نمایید.

مشاوره

در جلسه مشاوره، جراح سوابق پزشکی شما را بررسی کرده تا نسبت به وضعیت سلامتی تان آگاهی پیدا کند. همچنین شما باید او را از هرگونه داروی مصرفی خود و دیگر نکاتی که ممکن است در پرونده پزشکی تان ذکر نشده باشد، مانند حساسیت به مواد خاصی مطلع سازید.

معاینه

پس از مشاوره و تأیید جراح برای انجام رینوپلاستی ، وی یک معاینه کلی از ساختار درونی و بیرونی بینی شما انجام می دهد و در صورت نیاز از زوایای مختلف آن نیز عکس می گیرد.

بیان خواسته های فرد

در جلسه مشاوره حتماً خواسته های خود را از انجام جراحی بینی بیان کنید. البته که باید تقاضاهای تان معقول باشند؛ در غیر اینصورت جراح شما را راهنمایی کرده و گزینه های مناسب را پیشنهاد می دهد.

در نهایت پس از تمام این مراحل، متخصص زیبایی تکنیک مطلوب و تغییرات و اصلاحات مورد نیاز را برایتان شرح داده و همچنین هزینه جراحی بینی را به شما اعلام می کند.

جراحی بینی برازجان

پیش از عمل بینی لازم است نکات زیر را رعایت فرمایید:

حداقل 2 هفته پیش از جراحی، از مصرف داروهای مسکن حاوی ایبوپروفن یا آسپیرین امتناع کنید. این داروها سبب رقیق شدن خون شده و فرایند انعقاد را تا حدودی کند می کنند.

افرادی که سیگار می کشند و به مصرف دخانیات می پردازند، دوره ریکاوری دشواری را در پیش خواهند داشت؛ بنابراین توصیه می شود حدود 4 هفته پیش از عمل، استعمال مواد حاوی نیکوتین را کنار بگذارید.

تکنیک های جراحی بینی

  1. رینوپلاستی باز : در این تکنیک ، جراح یک برش کوچک بر روی کلوملا بینی (بافت نرمی که دو سوراخ بینی را از یکدیگر جدا می سازد) ایجاد کرده و از این طریق به تمام ساختار بینی دسترسی پیدا می کند. معمولاً برای عمل های پیچیده تر و دشوارتر بینی، از تکنیک رینوپلاستی باز استفاده می شود.
  2. رینوپلاستی بسته : برش های جراحی در تکنیک رینوپلاستی بسته ، درون بینی ایجاد می شوند؛ بنابراین پس از پایان عمل، هیچگونه اسکار و جراحتی قابل مشاهده نخواهد بود. در عمل های بینی ساده تر که به اعمال تغییرات کمتری نیاز است، جراح می تواند این تکنیک را بکار گیرد.

روند پروسه جراحی بینی

پیش از آغاز جراحی بینی شیراز و به طور کلی جراحی بینی ، شما تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار می گیرید. منظور از بی حسی موضعی، تزریق دارو به محل مورد نظر برای جراحی ( بینی) می باشد. در بیهوشی عمومی، پس از تزریق دارو، شما به خواب فرو می روید.

پس از اثر گذاری داروی بیهوشی/ بی حسی، جراح با بکارگیری تکنیک مناسب، بر روی بینی برش را ایجاد می کند. از طریق همان برش تغییرات لازم را بر روی غضروف و استخوان بینی اعمال کرده و در صورت لزوم از گرافت (پیوند بافت غضروفی یا استخوانی) نیز استفاده می نماید. پس از انجام اصلاحات، برش ها بوسیله نخ بخیه، بسته می شوند.

پروسه عمل بینی با توجه به پیچیدگی آن، حدوداً پس از 2 الی 4 ساعت پایان می پذیرد.

جراحی بینی برازجان

نتیجه جراحی بینی

بعد از عمل و باز کردن گچ بینی، تغییرات قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد؛ اما فرم نهایی تقریباً با گذشت یک سال، پس از برطرف شدن کامل تورم بینی نمایان خواهد شد.