جراحی بینی (رینوپلاستی) در سال های اخیر به پرطرفدارترین جراحی پلاستیک تبدیل شده است. فارغ از هر جنسیتی افراد برای رفع عیوب بینی خود و کسب ظاهری زیبا جهت انجام عمل بینی اقدام می نمایند. همچنین جراحی زیبایی بینی عملی بسیار حساس می باشد و لازم است که تحت نظر یک جراح متخصص انجام پذیرد تا بهترین نتیجه ممکن از آن حاصل شود. اگر قصد جراحی بینی رشت را دارید در صورت تمایل می توانید به صفحه رسمی اینستاگرام دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح بینی رشت مراجعه نمایید.

جراحی بینی شیراز - دکتر شادی جوادی

به طور کلی جراحی بینی رشت با دو هدف زیبایی و عملکردی انجام می پذیرد. برخی افراد صرفاً جهت رفع مشکلات ظاهری بینی مانند بزرگ بودن بیش از حد آن ، پهن بودن سوراخ های بینی، افتادگی نوک بینی و دیگر مواردی از این دسته تصمیم می گیرند که رینوپلاستی انجام دهند. برخی دیگر علاوه بر زیبایی، به منظور برطرف سازی مشکلات تنفسی ، ناهنجاری های مادرزادی بینی یا نواقص ایجاد شده در آن به سبب ضربه ، تحت تیغ جراحی قرار می گیرند.

تغییرات احتمالی بینی با عمل بینی در رشت

  • تغییر سایز بینی و هماهنگ کردن آن با دیگر اجزای صورت
  • متناسب کردن زاویه بینی با لب و سایر اعضای صورت
  • رفع قوز یا برآمدگی موجود در پل بینی
  • اصلاح شکل و فرم نوک بینی
  • باریک کردن سوراخ های بینی

سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی در رشت

بینی از معدود عضوهایی است که پس از تولد ، تا یک سن مشخصی همچنان به رشد خود ادامه می دهد. بدین جهت اگر قصد دارید که بینی خود را عمل کنید بهتر است تا تکمیل دوره رشد آن ، صبور باشید. رشد بینی دختران در سن 15 سالگی و بینی پسران در سن 17 سالگی متوقف می شود. و بعد از آن می توان برای جراحی بینی رشت اقدام نمود.

اقدامات پیش از جراحی بینی در رشت

اگر می خواهید به نتیجه مطلوب و دلخواه خود دست یابید ، در قدم اول باید به یک جراح بینی کارآزموده و با تجربه مراجعه نمایید.

مشاوره

در جلسه مشاوره جراحی بینی رشت ، بهترین دکتر بینی رشت ، سوابق پزشکی شما را بررسی کرده تا نسبت به وضعیت سلامتی تان آگاهی پیدا کند. همچنین شما باید او را از هرگونه داروی مصرفی خود و دیگر نکاتی که ممکن است در پرونده پزشکی تان ذکر نشده باشد ، مانند حساسیت به مواد خاصی مطلع سازید.

معاینه

پس از مشاوره و تأیید بهترین دکتر عمل بینی رشت ، برای انجام رینوپلاستی در رشت ، وی یک معاینه کلی از ساختار درونی و بیرونی بینی شما انجام می دهد و در صورت نیاز از زوایای مختلف آن نیز عکس می گیرد.

بیان خواسته های فرد

در جلسه مشاوره حتماً خواسته های خود را از انجام جراحی رینوپلاستی بیان کنید. البته که باید تقاضاهای تان معقول باشند ؛ در غیر اینصورت پزشک شما را راهنمایی کرده و گزینه های مناسب را پیشنهاد می دهد. در نهایت پس از تمام این مراحل ، متخصص زیبایی تکنیک مطلوب و تغییرات و اصلاحات مورد نیاز را برایتان شرح داده و همچنین هزینه جراحی زیبایی بینی را به شما اعلام می کند.

جراحی بینی شیراز - دکتر شادی جوادی

پیش از عمل بینی رشت لازم است نکات زیر را رعایت فرمایید :

حداقل 2 هفته پیش از جراحی بینی رشت ، از مصرف داروهای مسکن حاوی ایبوپروفن یا آسپیرین امتناع کنید. این داروها سبب رقیق شدن خون شده و فرایند انعقاد را تا حدودی کند می کنند. افرادی که سیگار می کشند و به مصرف دخانیات می پردازند ، دوره ریکاوری دشواری را در پیش خواهند داشت ؛ بنابراین توصیه می شود حدود 4 هفته پیش از عمل ، استعمال مواد حاوی نیکوتین را کنار بگذارید.

تکنیک های جراحی بینی در رشت

  1. رینوپلاستی باز : در این تکنیک ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی رشت ، یک برش کوچک بر روی کلوملا بینی (بافت نرمی که دو سوراخ بینی را از یکدیگر جدا می سازد) ایجاد کرده و از این طریق به تمام ساختار بینی دسترسی پیدا می کند. معمولاً برای عمل های پیچیده تر و دشوارتر بینی، از تکنیک رینوپلاستی باز استفاده می شود.
  2. رینوپلاستی بسته : برش های جراحی در تکنیک رینوپلاستی بسته ، درون بینی ایجاد می شوند ؛ بنابراین پس از پایان عمل بینی رشت ، هیچگونه اسکار و جراحتی قابل مشاهده نخواهد بود. در عمل های بینی ساده تر که به اعمال تغییرات کمتری نیاز است ، جراح می تواند این تکنیک را بکار گیرد.

روند پروسه جراحی بینی رشت

پیش از آغاز جراحی بینی رشت و به طور کلی عمل بینی ، شما تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار می گیرید. منظور از بی حسی موضعی ، تزریق دارو به محل مورد نظر برای جراحی ( بینی) می باشد. در بیهوشی عمومی ، پس از تزریق دارو ، شما به خواب فرو می روید. پس از اثر گذاری داروی بیهوشی/ بی حسی، بهترین جراح زیبایی بینی در رشت ، با بکارگیری تکنیک مناسب ، بر روی بینی برش را ایجاد می کند. از طریق همان برش تغییرات لازم را بر روی غضروف و استخوان بینی اعمال کرده و در صورت لزوم از گرافت (پیوند بافت غضروفی یا استخوانی) نیز استفاده می نماید. پس از انجام اصلاحات ، برش ها بوسیله نخ بخیه ، بسته می شوند. پروسه عمل زیبایی بینی با توجه به پیچیدگی آن ، حدوداً پس از 2 الی 4 ساعت پایان می پذیرد.

جراحی بینی شیراز - دکتر شادی جوادی

نتیجه جراحی بینی رشت

بعد از عمل و باز کردن گچ بینی ، تغییرات قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد؛ اما فرم نهایی تقریباً با گذشت یک سال ، پس از برطرف شدن کامل تورم بینی نمایان خواهد شد.

مزایای جراحی زیبایی بینی در رشت

افراد ممکن است به دلایل مختلفی تمایل به انجام جراحی بینی رشت داشته باشند. اما در بیشتر موارد هدف از انجام این جراحی ؛ بهبود زیبایی های ظاهری بینی می باشد. اما خوب است بدانید که عمل زیبایی بینی علاوه بر زیبایی مزایای دیگری را نیز در به همراه دارد که عبارت است از :

  • برطرف کردن مشکلات تنفسی
  • برطرف کردن مشکلات مربوط به انحراف بینی

در صورتی که جراحی رینوپلاستی با هدف ، زیبایی انجام شود ، می توان با کمک آن پهن بودن حفره های بینی ، نامتقارن بودن بینی و سوراخ ها ، عریض بودن پل بینی ، قوز و برآمدگی روی پل بینی و به صورت کلی نواقص ظاهری بینی را برطرف و اصلاح نمود و به این ترتیب به یک بینی زیبا و ایده آل دست پیدا کرد.

هزینه جراحی بینی رشت

هزینه عمل زیبایی بینی در رشت از موارد مهمی است که ذهن داوطلبین این جراحی را به خود مشغول می کند. خوب است بدانید که هزینه این جراحی به المان های مختلفی بستگی دارد. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که پایین بودن هزینه عمل گواهی بر عدم کیفیت نتیجه عمل نیست و همچنین بالا بودن هزینه تضمینی بر کسب نتیجه ایده آل از این عمل نمی باشد. مواردی که لازم است به آن توجه داشته باشید تخصص ، مهارت و تجربه جراح بینی خوب در رشت می باشد. رضایت مراجعه کنندگان را بررسی نمایید و بعد از دیدن نمونه کارهای جراح و بررسی سوابق کاری و مدرک پزشک ، برای انجام مشاوره حضوری به مطب او مراجعه نمایید. بعد از انجام معاینات ، بر اساس پیچیدگی عمل ، نوع بینی ، کلینیکی که عمل جراحی شما در آن انجام می شود ، دستمزد تیم بیهوشی و دستیاران پزشک ، هزینه نهایی جراحی به شما اعلام خواهد شد.