جراحی بینی در رشت یا رینوپلاستی روندی است که می تواند شکل ظاهری بینی و نیز ساختار و عملکرد این اندام را بهبود بخشد. توانایی این روند در ایجاد توازن در صورت و ارتقاء کیفیت زندگی افراد از طریق افزایش اعتماد به نفس و رضایتمندی آن ها از ظاهرشان ، آن را به یک درمان پرطرفدار تبدیل کرده است. جراحی بینی قادر است اندازه بینی شما را کوچک یا بزرگ تر کرده ، شکل نوک بینی شما را تغییر داده ، پهنای سوراخ های بینی را باریک کرده ، قوز بینی را حذف کرده و زاویه یا فاصله بین بینی و لب بالا را تغییر دهد. جهت مشاوره برای عمل بینی ، می توانید به دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح بینی در رشت مراجعه کنید.

 

جراحی بینی در شیراز - دکتر شادی جوادی

 

مشکلات تنفسی نیز همزمان با جراحی زیبایی بینی قابل درمان می باشد. انجام همزمان جراحی رینوپلاستی به همراه جراحی پلک ، جراحی لیفت صورت یا دیگر روندهای جراحی پلاستیک صورت بسیار رایج است. اگر در بینی شما ویژگی وجود دارد که مطلوب شما نیست ، مجبور نیستید تمام عمر با آن زندگی کنید. تکنیک های رینوپلاستی امروز بسیار پیشرفته بوده و قادرند چهره مطلوب تان را به شما هدیه دهند.

آیا من داوطلب خوبی برای رینوپلاستی هستم ؟

کاندیدای ایده آل برای جراحی بینی در رشت ، افراد دارای سلامت عمومی ، سلامت روحی و خواهان بهبود در شکل ظاهری بینی خود می باشند. رینوپلاستی برای افراد زیر توصیه نمی شود :

 • افراد دارای توقعات غیر منطقی
 • افرادی که رشد بینی آن ها تکمیل نشده است.
 • افرادی که از یک مشکل پزشکی خاص رنج می برند.

سپتوپلاستی چیست ؟

عبارت سپتوپلاستی اغلب به اشتباه به جای رینوپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد ؛ هرچند این دو تکنیک های کاملاً مجزایی می باشند. سپتوپلاستی روند طراحی شده برای درمان سپتوم کج می باشد. این موقعیت زمانی رخ می دهد که استخوان و غضروف جدا کننده سوراخ های بینی در موقعیت نرمال قرار نداشته و باعث بروز مشکلاتی در تنفس شوند. یک سپتوم کج از نظر ظاهری نیز بدشکل به نظر می رسد. همه افراد در اندازه و شکل مجاری تنفسی بینی خود ایراداتی دارند ولی این نواقص در برخی افراد شدید بوده و باعث بروز مشکلاتی در آن ها می شود. سپتوپلاستی را می توان برای درمان دغدغه های چندگانه با رینوپلاستی ترکیب نموده یا آن را به تنهایی به منظور درمان ناهماهنگی در مجاری تنفسی بینی اجرا نمود.

رینوپلاستی ترمیمی چیست ؟

رینوپلاستی به مهارت بالایی برای اجرا شدن نیاز دارد. اگر شما به دست جراح پلاستیک دیگری تحت رینوپلاستی قرار گرفته اید و از نتایج جراحی راضی نیستید ، دکتر شادی جوادی بهترین جراح زیبایی رشت ، می تواند روند ترمیمی را برای تغییر نتیجه و کمک به شما در دستیابی به نتیجه که به دنبال آن بودید انجام دهد. رینوپلاستی ترمیمی روند پیچیده تری است که به مهارت ، تجربه و نگاه هنرمندانه نیاز دارد. دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح بینی رشت در جلسه مشاوره نیازهای زیبایی و فانکشنال شما را ارزیابی کرده ، دغدغه های شما را مورد بحث قرار داده و یک طرح سفارشی را برای شما خلق می نماید.

علل انجام جراحی بینی در رشت چیست ؟

 • هم زیبایی هم درمان : ممکن است این جراحی با هدف فرم دهی به بینی و همچنین بهبود اختلالات تنفسی به صورت همزمان انجام شود.
 • تنفس بهتر : بیشتر افراد به دلیل انحراف بینی ، به مشکلات تنفسی دچار هستند. هدف این افراد از انجام جراحی بینی در رشت ، افزایش بهبود تنفس و افزایش جریان هوا به مغز در هنگام فعالیت های ورزشی است. همچنین با این جراحی می توان مشکلات سینوسی را برطرف کرد.
 • زیباتر شدن : تغییراتی که در بینی ایجاد می شود ، در حالت کلی چهره نیز تاثیرات زیادی می گذارد. به همین دلیل افراد زیادی به دلیل تعادل پیدا کردن اجزای صورت ، افزایش جذابیت و اعتماد به نفس تصمیم به عمل بینی در رشت می گیرند.

انواع روش های جراحی بینی در رشت کدام است ؟

با توجه به انتظارات و تشخیص جراح بینی خوب در رشت ، می توان این عمل را به دو شیوه جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام داد. در عمل بینی باز ، برش کوچکی در زیر نوک بینی ایجاد می شود و بهترین متخصص گوش و حلق و بینی رشت ، به صورت گسترده می تواند تغییراتی را در بینی ایجاد نماید. جای بخیه ها در این روش بعد از مدتی محو خواهد شد. در عمل بینی بسته هیچ برشی روی پوست بینی ایجاد نمی شود و تمامی تغییرات از طریق برش های داخلی و سوراخ های بینی انجام می شود. در این روش بعد از عمل ، جای بخیه و برشی روی بینی وجود نخواهد داشت.

آشنایی با مدل های مختلف جراحی بینی

یکی از بخش های مهم در جراحی بینی در رشت ، انتخاب مدل مناسب است. تمامی مدل ها برای همه چهره ها مناسب نمی باشد. زمانی که به بهترین جراح بینی رشت مراجعه می کنید ، با آگاهی بر علم زیبایی شناسی ، شما را راهنمایی می کند تا بینی متناسب با چهره و سلایق شما جراحی شود. به صورت کلی مدل های بینی عبارت هستند از :

 • بینی فانتزی یا عروسکی
 • بینی نیمه فانتزی
 • بینی طبیعی

همچنین انتخاب مدل بینی به پوست بینی و غضروف های آن بستگی دارد ، برای مثال بینی گوشتی با پوست بسیار ضخیم نمی تواند نتیجه خوبی از بینی فانتزی دریافت کند ، در حالی که بینی های استخوانی با پوست ظریف ، نتیجه خوبی را از این مدل به دست می آورند.

مراحل انجام جراحی بینی در رشت

 1. جستجو برای انتخاب بهترین جراح بینی رشت
 2. گرفتن وقت مشاوره و مراجعه حضوری به مطب
 3. انجام معاینات لازم و تعیین وقت عمل
 4. آماده شدن برای عمل بینی و انجام آزمایش های لازم
 5. حضور به موقع در کلینیک برای انجام جراحی در روز عمل
 6. رفتن به اتاق عمل و شروع جراحی بینی در رشت
 7. ریکاوری و استراحت بعد از عمل
 8. انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی
 9. مراجعه به پزشک برای برداشتن گچ بینی و کشیدن بخیه ها
 10. چسب زدن به بینی
 11. لذت بردن از بینی و ظاهر جدید