جراحی چال گونه (دیمپل پلاستی) یک عمل جراحی نسبتاً تهاجمی است که طی آن ، پزشک زیبایی بر روی گونه چال هایی ایجاد می کند که بسیار طبیعی به نظر می رسند. در مقایسه با دیگر جراحی های پلاستیک مربوط به صورت این جراحی نسبتاً پروسه آسان تر و راحت تری دارد که در مطب پزشک ، تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد. اگر شما نیز قصد انجام این پروسه زیبایی را دارید ، جهت کسب اطلاعات بیشتر به این مطلب از دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح زیبایی در رشت ، توجه فرمایید. این نوع جراحی کاملاً انتخابی و به تمایل فرد بستگی دارد و به منظور درمان مریضی انجام نمی شود.

 

چال گونه - دکتر شادی جوادی

 

جراحی چال گونه چه مزایایی را با خود به همراه دارد ؟

 • جذابیت در چهره با انجام این متد زیبایی دو برابر خواهد شد.
 • اعتماد به نفس افراد به دلیل زیبایی ناشی از چال گونه افزایش می یابد .
 • نتایج دائمی بوده و نیاز به ترمیم مجدد نخواهد داشت .
 • جراحی چال گونه بدون بیهوشی انجام شده و فرد در کمترین زمان به هدف خود خواهد رسید .
 • دوران ریکاوری و نقاهت پس از عمل کوتاه بوده و فرد می تواند به حرفه شغلی و روتین عادی زندگی خود بازگردد.

پروسه آماده سازی چـال گونه

زمانی که تصمیم شما برای جراحی کاشت چال خنده قطعی شد ، در وهله اول باید یک جراح متخصص را انتخاب کنید.برخی از متخصصان پوست در انجام این جراحی نیز مهارت دارند ؛ اما بهتر است که با یک جراح پلاستیک صورت مشورت کنید. در جلسه مشاوره پزشک به توضیح پروسه عمل می پردازد و اگر گزینه مناسبی برای این نوع جراحی باشید به شما این نکته را خواهد گفت. لازم به ذکر است که در در همان جلسه با مشورت دکتر زیبایی رشت ، محل چال را بر روی صورت و گونه خود مشخص می کنید.

پروسه جراحی چـال خنده

این عمل ، جراحی سرپایی محسوب می شود و بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. مدت زمان فرایند جراحی چال گونه خیلی طولانی نیست. این پروسه معمولاً حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد. اما مراحل آماده سازی و ریکاوری آن به زمان بیشتری نیاز دارد. پس از پایان پروسه کبودی خفیفی و کمی درد ممکن است احساس کنید ، اما این علائم موقت هستند و می توانید با استفاده از کمپرس یخ آن را التیام بخشید.

 

چال گونه - دکتر شادی جوادی

 

ریکاوری جراحی چـال گونه

 • بلافاصله پس از جراحی ، چال های گونه قابل رویت هستند ؛ اگرچه نتیجه نهایی معمولاً دو ماه بعد از عمل مشخص می شود.
 • در این جراحی نیازی به کشیدن بخیه ها نیست و به صورت خود به خود جذب می شوند.
 • پس از یک یا دو هفته پزشک یک نوبت تکمیلی برای شما تعیین می کند تا از روند بهبودی شما اطمینان حاصل کند.
 • به دلیل وجود بخیه بر روی گونه خود به مدت پنج روز پس از جراحی باید غذاهای مایع مصرف کنید.
 • برای مصرف نوشیدنی بهتر است از نی استفاده نکنید.
 • در دوره ریکاوری محدودیتی برای انجام کار های روزانه نیست. اما بهتر است برای یک الی دو هفته از انجام فعالیت های پر جنب و جوش بپرهیزید.

کاندید مناسب برای جراحی چال گونه

کاندید و گزینه مناسب برای این جراحی می تواند هر شخصی که از سلامت کاملی برخوردار است و تمایل به داشتن چال گونه دارد ، باشد. جراح زیبایی سوابق پزشکی شما را بررسی می کند که آمادگی شما را برای این پروسه برآورد کند.

عوارض احتمالی عمل کاشت لپ

عوارض ناشی از جراحی چال گونه در رشت ، بسیار به ندرت رخ می دهند. با دنبال کردن دستورالعمل ارائه شده توسط ، جراح زیبایی خوب در رشت که متخصص در این زمینه باشد ، می توان از رخ دادن آن ها جلوگیری کرد. عفونت ، جراحت و قرمزی از جمله عوارض احتمالی هستند.

بهترین جراح چال گونه در رشت

یکی از مواردی که در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار حائز اهمیت است ، تحقیقات لازم در انتخاب یک پزشک متبحر و با تجربه از طریق مشاهده نمونه کارهای موجود در فضای مجازی و حضوری متخصص است تا داوطلب با اطمینان و اعتماد به ایشان ، عمل زیبایی چال گونه خود را به ایشان بسپارد. مراجعه کننده در جلسه مشاوره ، تمام انتظارات خود را با پزشک در میان می گذارد و در نهایت جراح منتخب ، در صورت منطقی بودن نظر متقاضی ، با ارائه نمونه کارهایش ، این اطمینان را به شخص می دهد که نتیجه مثبتی از این پروسیجر ، کسب می کند.

آیا چال گونه با ورزش کردن ممکن است ایجاد شود؟

پاسخ خیر می باشد. زیرا هیچ ورزشی وجود ندارد که باعث ایجاد چال گونه در صورت به شکل طولانی مدت شود.

هزینه جراحی چال گونه چقدر است؟

قیمت این نوع پروسیجر در افراد مختلف متفاوت است زیرا با توجه به اینکه پوست افراد انواع متفاوتی دارد ، افرادی که دارای پوست های ضخیم می باشند ، دقت و زمان بیشتری نسبت به پوست های نازک برای عمل نیاز دارند که این مورد در افزایش قیمت تاثیر گذار است. هزینه مکان جراحی در بیمارستان و یا کلینیک ، متفاوت است. مورد دیگر اینکه چال گونه در یک سمت یا دو طرف صورت ایجاد شود ، که باعث تفاوت هزینه می شود و موارد دیگر. از این رو داوطلب در حین جلسه مشاوره  خانم دکتر شادی جوادی به طور کامل از مبلغ نهایی مطلع می شود. بنابراین پیش از جلسه ویزیت عدد خاصی را نمی توان عنوان کرد. به طور کلی باید گفت که جراحی چال گونه ، در میان جراحی های زیبایی دیگر ارزانتر است. با توجه به اینکه این عمل جز جراحی های زیبایی به شمار می رود ، پرداخت آن را نیز بیمه تقبل نمی کند.

چال خنده چیست و چه فایده ای دارد ؟

احتمالا شما هم در بین دوستان و اقوام افرادی را دیده اید که در هنگام خندیدن و یا حرف زدن ، حفره ای کوچک در کنار لپشان ایجاد می شود ، به این حفره چال خنده و یا چال لپ گفته می شود. چال گونه در واقع یک نقص مادرزادی است اما امروزه به عنوان یک عامل زیبایی شناخته می شود ؛ زیرا موجب دلنشین و جذاب تر شدن لبخند می شود.

عمل کاشت چال لبخند نیاز به بیهوشی دارد و یا با بی حسی موضعی انجام می شود ؟

عمل چال خنده از عمل های سبک و سرپایی به شمار می آید. انجام این عمل نیازی به داروی بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود.

چال گونه چگونه ایجاد می شود ؟

ابتدا لازم است جراح ناحیه مورد نظر را تا شعاع مناسبی بی حس کند و سپس از بی حس شدن این منطقه مطمئن شود. بعد از آن نقطه متقارن با محلی که در نظر گرفته شده است از قسمت داخل دهان حدود 2 الی 3 سانتی متر برش خورده و مانند بیوپسی که در نمونه برداری مورد استفاده قرار می گیرد ، چربی و عضلات این قسمت تخلیه می شود که در نتیجه این عمل یک چال ایجاد می شود. در نهایت در محل برش ایجاد شده ، بخیه زده می شود. بعد از جراحی ، بخیه روی صورت شما دیده نمی شود. معمولا این جراحی در مدت نیم ساعت تا 1 ساعت انجام می شود.

کاشت چال گونه برای آقایان هم مناسب است ؟

هر چند که بیشتر خانم ها برای کاشت چال لپ در رشت ، مراجعه می کنند ، اما محدودیتی از نظر پزشکی برای ایجاد چال گونه آقایان وجود ندارد.

میزان موفقیت عمل چال خنده چقدر است ؟

معمولا تمامی بیمارانی که توصیه ها و مراقبت های بعد از عمل را جدی می گیرند ، نتیجه موفقیت آمیز و مثبتی را از این عمل دریافت می کنند.

آیا جای اسکار ناشی از عمل چال گونه ایجاد شده در لپ ، باقی می ماند ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر و جای هیچ گونه نگرانی بابت باقی ماندن جای زخم حاصل از این پروسیجر نیست ،  زیرا برش های حاصله از این روش زیبایی درون دهان ، به وجود می آید و جای هیچ گونه زخمی بر صورت زیباجو باقی نمی ماند.

مدت زمان مورد نیاز برای جراحی چال گونه

در کل باید گفت که تا حد زیادی این موضوع به مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد اما این جراحی به طور کلی در مدت زمان کوتاهی با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. اغلب زمان بر بودن عمل چال گونه در حدود ۳۰ دقیقه است. البته تعداد چال خنده نیز در برآورد این زمان تاثیر گذار است. زیرا بعضی از بیماران تقاضا دارند تنها در یک سمت چهره آن ها چال ایجاد شود و برخی دیگر تقاضای ایجاد چال گونه را در دو طرف چهره خود می خواهند. باید خاطر نشان کرد که انتخاب اینکه چال گونه در کدام طرف باشد یا اینکه در هر دو طرف صورت ایجاد شود به سلیقه مشتری بستگی دارد و این طور نیست که بگوییم انجام این پروسیجر در یک طرف زیباتر و بهتر از سمت دیگر چهره فرد است.

آیا احتمال بازگشت نتایج کاشت چال گونه وجود دارد؟

با توجه به اینکه این فرایند ، ماندگاری بسیار بالایی دارد ، اما با کم شدن چربی و افتادگی پوست صورت ، حتی در اشخاصی که به طور مادرزادی دارای چال گونه هستند نیز ممکن است ، چال گونه از بین برود. پس به این نکته توجه داشته باشید که از بین رفتن چال گونه پس از چندین سال و با افزایش سن افراد و افتادگی پوست  صورت آن ها به ساختار چهره افراد بستگی دارد و ارتباطی با میزان تبحر پزشک ندارد.

قبل از انجام چال گونه چه اقداماتی باید صورت گیرد ؟

در صورتی که می خواهید بهترین نتیجه را از جراحی چال گونه دریافت کنید بهتر است انجام این موارد را در اولویت کار خود قرار دهید که شامل :

 1. تا 6 ساعت قبل از انجام این متد زیبایی چیزی میل نکرده و ناشتا باشید .
 2. مصرف سیگار نیز همانند سایر عمل ها ، در جراحی چال گونه نیز خللی وارد کرده و بهتر است تا دو هفته از کشیدن آن پرهیز کنید .
 3. نوشیدن مشروبات الکلی نیز اثر مخربی دارد پس تا یک هفته پیش از عمل آن را قطع کنید .
 4. اگر قبل از جراحی چال گونه درد یا ناراحتی را در بدن خود احساس کردید با خوردن استامینوفن یا پاراستامول آن را برطرف کرده تا با آرامش تحت جراحی قرار بگیرید.
 5. استحمام پیش از عمل را فراموش نکرده و کل بدن خود را تمیز کنید .
 6. برای رفتن به کلینیک بهتر است لاک ناخن نداشته و جواهراتی همراه تان نباشد .
 7. به مشاوره هایی که پزشک قبل از جراحی ، توجه کرده و آن ها را پشت گوش نیندازید .
 8. در صورتی که چشم هایتان ضعیف بوده و لنز های طبی استفاده می کنید ، در روز جراحی آن را از چشمان تان خارج کنید .

مراقبت های بعد از جراحی چال گونه

 • برای اینکه نتیجه مطلوبی از انجام جراحی چال لپ به دست آورید و در دوره نقاهت خود دچار عوارض نشوید ، نیاز است تا نکات و دستورالعمل هایی را بعد ار انجام عمل چال لپ رعایت کنید. به همین دلیل در ادامه نکات مهمی بیان شده است :
 • مصرف به موقع آنتی بیوتیک ها و داروهایی که بعد از جراحی چال خنده توسط بهترین دکتر زیبایی در رشت ، تجویز می شود ، از اهمیت بالایی برخوردار است و به کوتاه شدن دوره نقاهت و جلوگیری از بروز عفونت کمک زیادی می کند.
 • معمولا بیشتر بیماران بعد از انجام این عمل زیبایی ، درد و ناراحتی زیادی را احساس نمی کنند با این وجود اگر درد شدیدی داشتید ، می توانید با مشورت پزشک از مسکن های ساده استفاده نمایید. دقت داشته باشید که درد شدیدی که با مصرف مسکن تسکین پیدا نمی کند ، طبیعی نیست و نیاز به بررسی و معاینه دارد.
 • از نکات مهم در رابطه با مراقبت های بعد از کاشت چال گونه ، داشتن یک رژیم غذایی سالم و صحیح است. تا چند روز ممکن است احساس بی حسی در دهان وجود داشته باشد ؛ بنابراین باید دقت کنید تا نوشیدنی و غذاهای خیلی گرم مصرف نکنید تا دچار سوختگی نشوید.
 • توصیه می شود در این دوران برای راحتی بیشتر از غذاهای آبکی و نرم استفاده نمایید. با گذشت زمان و بهبودی نسبی می توانید مواد غذایی سفت را جایگزین نمایید.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان ها در دوره نقاهت کاشت چال لپ از اهمیت بالایی برخوردار است. برای جلوگیری از ایجاد هر گونه باکتری نیاز است از دهانشویه تا چندین بار در طول روز استفاده کنید. همچنین لازم است بعد از هربار مصرف مواد غذایی ، با استفاده از دهانشویه دندان ها و دهان خود را تمیز نمایید.
 • اگر بعد از انجام این جراحی دچار تورم در ناحیه صورت شدید ، نگران نباشید برای کمک به کاهش ورم می توانید از کمپرس سرد استفاده کرده و سر خود را در هنگام خواب بالاتر از بدن قرار دهید.