جراحی بینی ترمیمی جهت رفع ایرادات ناشی از جراحی بینی یا ایرادات برطرف نشده در عمل زیبایی اول ، انجام می شود. عمل بینی ثانویه معمولا به دلیل انتخاب پزشک نادرست یا عدم مراقبت های لازم بعد از جراحی زیبایی بینی است. می توانید برای کسب نتیجه مطلوب از جراحی این عمل را نزد دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح بینی شیراز انجام دهید.

 

جراحی بینی ترمیمی - دکتر شادی جوادی

 

اگر شما نیز نیازمند روتوش بینی هستید ، پیشنهاد می دهیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله اطلاعات کافی در رابطه با این عمل به شما می دهیم. مواردی که در این مطلب خواهید خواند:

 • مزایای عمل ترمیمی بینی چیست ؟
 • چرا باید برای جراحی ترمیمی بینی یکسال صبر کرد ؟
 • عمل بینی ترمیمی برای چه کسانی مناسب نیست ؟
 • جراحی ترمیمی بینی برای چه کسانی مناسب است ؟
 • هزینه عمل ثانویه بینی چقدر است ؟

مزایای جراحی بینی ترمیمی

در صورتی که جراحی بینی ترمیمی خود را نزد بهترین جراح زیبایی شیراز ، انجام دهید و مراقبت های بعد از جراحی ثانویه بینی را به درستی رعایت کنید ، مزیت ها زیر نصیب شما می شود :

 • رفع ایرادات ظاهری بینی : این ایردات نظیر انحراف ، قوز ، متناسب نبودن سوراخ بینی ، افتادگی نوک بینی ، مرتفع نشدن قوز، سربالا شدن بیش از اندازه بینی ، کوتاه شدن زیاد نوک بینی ، در عمل اولیه است.
 • رفع ایرادات تنفسی : درصورتی که در عمل زیبایی اول ، دچار مشکل تنفس شده باشید ، در جراحی روتوش بینی این مشکل برطرف می شود.

 برای جراحی ثانویه بینی یک سال صبر کنید !

عمل زیبایی بینی ، چه در بینی استخوانی و چه در بینی گوشتی انجام شده باشد ، ساختار بینی به مدت یک سال ملتهب می شود و این جهت آن که التهاب و تورم کامل از بین برود ، نیازمند زمان هستیم. به طور کلی تورم بینی بعد از یک سال از بین خواهد رفت. بدین ترتیب پزشکان پیشنهاد می کنند که قبل از بین رفتن تورم و نشان دادن فرم واقعی بینی ، از هرگونه عمل ثانویه روی بینی خودداری کنید. تورم در بینی اجازه نمایان شدن فرم واقعی بینی را به مراجعه کننده و پزشک نمی دهد. در این مواقع ممکن است مراجعه کننده ، تصور کند بینی جدید وی به درستی فرم نگرفته است ؛ اما بعد از گذشت یکسال ، از فرم بینی خود کاملا راضی شود.

 افرادی که نباید عمل بینی ترمیمی انجام دهند !

اگر در دوران بارداری به سر می برید ، مواد بیهوشی و فرآیند جراحی برای شما و جنین مناسب نیست ؛ بنابراین باید تا بعد از فارغ شدن صبر داشته باشید. اگر در دوران شیردهی به سر می برید ، بهتر است صبر کنید ، این دوران به سرآید ؛ سپس برای جراحی ترمیمی بینی خود ، اقدام کنید. اگر در فرم بینی خود وسواس دارید ، بهتر است قبل از انجام هرگونه جراحی زیبایی ، ابتدا تحت نظر مشاوره قرار گیرید. چرا که بعضی از متقاضیان با وجود زیبا بودن فرم بینی خود ، همچنان قصد انجام عمل مجدد دارند. این موضوع ممکن است نشات گرفته از مشکلات روحی باشد.

افرادی که نیازمند جراحی بینی ترمیمی هستند !

 • متناسب نبودن فرم بینی با دیگر اجزای صورت

در گذشته جراحی فانتزی و نیمه فانتزی بینی بسیار رواج داشت. به گونه ای که در بعضی از موارد به تناسب چهره زیبا جو نیز توجه نمی شد. این موضوع گرچه در ابتدا ، زیبا و جالب به نظر می رسید اما بعد از مدتی سبب دل زدگی متقاضی شده و سبب می شود وی برای جراحی بینی ترمیمی مجدد نزد پزشک مراجعه کند.

 • تنفس نامناسب بعد از عمل

در صورتی که جراح بینی که اولین عمل زیبایی را انجام دهد ، به اندازه کافی به ساختمان بینی و عصب های آن آشنا نباشد ، ممکن است کمی از راه تنفس مراجعه کننده را مسدود کند که این موضوع برای وی بسیار آزاردهنده خواهد بود. مشکل مذکور ممکن است به دلیل زیاد کوچک کردن سوراخ بینی یا آسیب به راه تنفسی ، ایجاد شود.

 • نامتقارن شدن سوراخ بینی

متقارن کردن سوراخ های بینی کار حساسی است ؛ به گونه ای که در جراحی زیبایی بعضی از افراد این تقارن به طور کامل انجام نمی شود. اما در بعضی دیگر عدم تقارن سوراخ بینی به قدر زیاد است که زیبایی ظاهری تاثیر دارد ؛ در این صورت مراجعه کننده با یافتن پزشک معتبر و حرفه ای درصدد رفع این ایراد بر می آید.

 • از بین نرفتن کامل قوز بینی

گاهی جراح به طور کامل قوز بینی را برطرف نمی کند ؛ گاهی نیز بینی به اندازه ای بزرگ است که پزشک ، امکان برطرف کردن تمام قوز بینی را در یک جلسه جراحی ، ندارد. بنابراین فرد نیازمند دو جراحی می شود. گرچه چنین موردی نادر است ، اما گاهی جراحی بینی ترمیمی ، چنین دلیلی دارد.

 • انحراف در بینی و افتادگی نوک آن

انحراف در بینی ممکن است به دلیل جراحی نامناسب روی بینی یا عدم مراقبت های کافی بعد از جراحی باشد. در هر صورت این مشکل برای فرد زیبا جو ناراحت کننده است و وی را جهت انجام عمل بینی ترمیمی ، ترغیب می کند. اگر شما نیز به دلیل چنین موضوعی قصد انجام عمل ثانویه بینی دارید ، پیشنهاد می دهیم ، قبل از اقدام به عمل ، در خصوص پزشک انتخابی خود تحقیق بیشتری داشته باشید. همچنین مراقبت های بعد از جراحی را جدی بگیرید.

 

جراحی بینی ترمیمی - دکتر شادی جوادی

هزینه جراحی ترمیمی بینی

همانطور که می دانید ، هزینه عمل زیبایی به عوامل متعددی بستگی دارد این عوامل نظیر دستمزد پزشک ، میزان ایراد ، فرآیند پروسه ، کلینیک یا بیمارستان انتخابی و غیره بستگی دارد. اما در عمل ثانویه بینی ، میزان آسیب دیده شده بینی نیز مورد بررسی قرار می گیرد. پیشنهاد می دهیم جهت اطلاع دقیق از هزینه پزشک مناسب خود را انتخاب کرده و بدین گونه از هزینه با برآورد موارد مختلف ، اطلاع یابید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

بعد از انجام جراحی ترمیمی بینی رعایت نکات زیر لازم و ضروری می باشد و در نتیجه عمل ترمیمی بینی تاثیر زیادی می گذارد. از جمله مواردی که بعد از عمل باید مورد توجه قرار بگیرد به شرح زیر می باشد :

 • از کشیدن سیگار به مدت 3 هفته خودداری نمایید.
 • از خارج کردن هوا با فشار از طریق سوراخ های بینی ، اجتناب کنید.
 • از عینک زدن بعد از عمل بینی ، به مدت 4 هفته خودداری نمایید.
 • از غذاهایی استفاده کنید که نیاز به جویدن ندارد. غذاهای نرم مثل سوپ و فرنی گزینه های مناسبی می باشد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

جراح چه نقشی در جراحی بینی ترمیمی دارد ؟

بسیاری از مشکلات جراحی که مورد بررسی قرار دادیم ، به دلیل عمل نامناسب بینی اتفاق می افتد. به همین دلیل اگر در مرحله اول در انتخاب جراح بینی دقت کرده باشید ، احتمال نیاز به جراحی بینی ترمیمی بسیار کمتر می شود. این موضوع در ارتباط با جراح بینی ترمیمی ، اهمیت بیشتری دارد ؛ زیرا اگر روند روتوش بینی به درستی پیش نرود ، برای بار سوم لازم است خود را به تیغ جراح بسپارید. اینکه جراح بینی ترمیمی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ، موضوعی است که در ادامه به آن پرداخته شده است.

ویژگی های بهترین جراح بینی ترمیمی

در صورتی که به هر دلیل برای بار دوم تصمیم به انجام عمل بینی گرفتید ، لازم است تحقیقات زیادی را برای انتخاب جراح بینی خوب در شیراز ، انجام دهید و نمونه کارهای عمل ترمیمی او را مشاهده کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. به یاد داشته باشید که جراحی ثانویه بینی ، از جراحی اولیه بسیار پیچیده تر و دشوارتر می باشد. به همین علت باید در انتخاب جراح به موارد زیر توجه داشته باشید :

 • تخصص و مهارت در جراحی بینی ترمیمی
 • نمونه کارهای موفق در این زمینه
 • تنوع در عمل بر اساس مشخص های هر فرد
 • دادن روحیه به بیمار برای انجام جراحی دوم
 • در اولویت قرار دادن سلامت بیمار
 • داشتن اخلاق حرفه ای
 • صبر و حوصله در مشاوره و راهنمایی کردن بیماران

سخن آخر

همانطور که خواندید در این مطلب اطلاعاتی از جراحی بینی ترمیمی در اختیار شما قرار دادیم اگر نیازمند اطلاعات تخصصی تر و گسترده تر هستید ، پیشنهاد می دهیم نزد پزشک مجرب بروید. اگر شما نیز قصد دارید ، عمل ثانویه بینی انجام دهید ، بهتر است در رابطه با این موضوع با پزشک خود مشورت کنید. دکتر شادی جوادی متخصص گوش ، حلق و بینی یکی از بهترین جراح های بینی شیراز ، است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند.