جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت که دکتر شادی جوادی در انجام آن متخصص می باشند ، در حقیقت تلفیقی از دو مدل طبیعی و فانتزی می باشد. این تکنیک برای افرادی که می خواهند بینی شان کمی از حالت طبیعی خارج شده و به اصطلاح تا حدودی عروسکی باشد و در عین حال مصنوعی جلوه نکند ، بسیار مناسب است. معمولاً مدل بینی نیمه فانتزی درمیان دختران جوان بسیار طرفدار دارد. عموماً آقایان رغبتی به انجام جـراحی بینی به مدل نیمه فانتزی نشان نمی دهند؛ چرا که فرم نیمه فانتزی از حالت مردانگی چهره آنان می کاهد.

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر شادی جوادی

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

با مقایسه بینی نیمه فانتزی با مدل طبیعی و فانتزی تفاوت های میان آن ها را بهتر متوجه خواهید شد. بینی نیمه فانتزی همانند مدل فانتزی دارای قوس می باشد؛ اما میزان آن محدود است. جراح تا حدی بر روی پل بینی انحنا ایجاد می کند که استخوان آن قسمت از حالت صاف خود خارج شود. اما در بینی فانتزی قوس ایجاد شده از حد معمول بیشتر می باشد. همچنین نوک بینی در جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت تا حد بسیار کمی رو به بالا عمل می شود. بدین صورت که فاصله و زاویه متناسب بین بینی و لب فقط کمی از حالت نرمال خود خارج خواهد شد. برخلاف مدل فانتزی که نوک بینی کاملا رو به بالا جراحی شده یا نوک بینی طبیعی که اصلاً سر بالا نمی باشد. اندازه کلی بینی در مدل نیمه فانتزی با توجه به دیگر اعضای صورت تا حدی که بینی حالت مصنوعی پیدا نکند ، کوچک می شود. میزان کاهش سایز دماغ در جراحی نیمه فانتزی از عمل طبیعی بیشتر است. در مدل فانتزی ، بینی بدون در نظر گرفتن سایر اجزای چهره کوچک می شود.

بینی مناسب برای جراحی بینی نیمه فانتزی

لازم است بدانید که ممکن است هر نوع بینی برای عمل نیمه فانتزی مناسب نباشد. هرچند امروزه با پیدایش تکنیک های نوین ، جراح می تواند بینی را تا حد زیادی همانند خواسته شما جراحی نماید. به طور کلی برای پیاده سازی تغییرات و اصلاحات مورد نیاز برای دستیابی به یک بینی نیمه فانتزی مطلوب ، لازم است که ساختار طبیعی بینی دارای بافت غضروفی و استخوانی با استحکام بالا بوده و پوست بینی نازک باشد. بنابراین افرادی که بینی آنان استخوانی می باشد ، گزینه بسیار خوبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت با دکتر شادی جوادی ، هستند. عمل بینی های گوشتی به صورت نیمه فانتزی نیز امکان پذیر است اما امکان دارد فرد پس از جراحی ، از نتیجه بدست آمده رضایت نداشته باشد. زیرا ساختار اصلی این چنین بینی ها برای جراحی نیمه فانتزی محدودیت هایی را ایجاد می کند.

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر شادی جوادی

تکنیک های جراحی بینی نیمه فانتزی

در راستای عمل بینی به فرم نيمه فانتزی در رشت ، متخصص زیبایی می تواند از هر دو روش جـراحی بینی باز یا بسته استفاده نماید. دکتر عمل بینی با توجه به مشکلات بینی و میزان تغییرات مورد نیاز ، یکی ازاین دو تکنیک را انتخاب می کند.

  • رینوپلاستی به روش باز : در این روش ، برش بر روی کلوملا (بافت جداکننده سوراخ های بینی) ایجاد می شود و جراح بینی نیمه فانتزی خوب در رشت ، بر ساختار بینی به طور کامل تسلط می یابد.
  • رینوپلاستی به روش بسته : طی این عمل ، برش درون بینی ایجاد شده و دسترسی محدودی برای پزشک فراهم می کند. معمولاً بینی هایی که به اصلاحات کمتری نیاز دارند ، طی این تکنیک جراحی می شوند.

اهمیت انتخاب جراح در جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت

انجام جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت ، نیاز به دقت و ظرافت بسیاری دارد. چرا که اگر میزان تغییرات اعمال شده از حد مورد نیاز بیشتر یا حتی کمتر باشد ، نتیجه دلخواه بدست نمی آید. به طور مثال اگر بینی بیش از حد قوس پیدا کند از حالت نیمه فانتزی به فانتزی تغییر شکل می دهد که مطابق خواسته فرد نخواهد بود. بدین ترتیب عمل بینی نیمه فانتزی در رشت باید زیر نظر یک جـراح متخصص و کارآزموده ، با مهارت عملی بالا و همچنین دارای تکنیک ظریف و دقیق ، انجام پذیرد.

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر شادی جوادی

درصد موفقیت جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت

میزان موفقیت آمیز بودن عمل بینی نیمه فانتزی در رشت ، به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. آناتومی صورت و بینی ، واکنش ساختار بینی به تغییرات اعمال شده بر آن پس از جراحـی ، ظرافت دست و تکنیک دقیق جـراح و نیز خواسته فرد از انجام عمل ، همگی در نتیجه نهایی حاصل از رینوپلاستی نیمه فانتزی تأثیر گذار هستند. به طورکلی برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب بهتر است به راهنمایی ها و توصیه های جراح بینی خوب در رشت ، گوش فرا دهید؛ زیرا او با دانش خود می تواند بهترین پیشنهادات را به شما ارائه دهد و بینی بسیار زیبایی را برای تان خلق نماید.

مشاوره قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

به صورت کلی می توان گفت جلسه مشاوره شامل موارد زیر است :

بررسی سوابق پزشکی : در جلسه مشاوره با بهترین دکتر بینی رشت ، در مورد هدف شما از عمل بینی نیمه فانتزی در رشت ، سوال می پرسد و در مورد سوابق پزشکی و یا داروهایی که مصرف می کنید پرسش هایی مطرح می کند.برخی افراد که بیماری های خاصی مبتلا هستند ، نمی توانند کاندیدای مناسبی برای جراحی نیمه فانتزی باشند.

معاینه بدنی : در این جلسه از مشاوره جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت ، پزشک ساختار داخلی و خارجی بینی و همچنین نوع پوست را معاینه می کند. انجام معاینه به پزشک در تشخیص نوع بینی و تغییراتی که می تواند اعمال کند ، کمک زیادی خواهد کرد زیرا قدرت غضروف ها و ضخامت پوست می تواند در نتیجه جراحی و انتخاب شیوه جراحی بسیار موثر باشد.

تجویز آزمایش : اگر شرایط لازم برای جراحی را داشته باشید ، آزمایش هایی توسط بهترین دکتر عمل بینی رشت ، برای شما تجویز می شود تا فاکتورهای دیگر سلامتی بدن بررسی شود تا عمل به صورت موفقیت آمیزی انجام شود.

آیا جنسیت در جراحی نیمه فانتزی اهمیت دارد ؟

جنسیت نیز از عوامل دیگری است که می تواند شما را کاندید مناسبی برای انجام این پروسه زیبایی سازد ، به ویژه اگر به فکر انجام جراحی بینی نیمه فانتزی باشید. در این نوع جراحی چندین فاکتور وجود دارد که ممکن است تحت تأثیر جنسیت قرار بگیرند :

ویژگی ‌های آناتومیکی : بینی مردان و زنان معمولاً دارای تفاوت ‌های آناتومیکی هستند. به عنوان مثال بینی مردان بزرگ ‌تر و دارای پوست ضخیم‌ تر بوده ، در حالی که بینی زنان معمولاً کوچک ‌تر و دارای پوست نازک ‌تر است. جراح باید این تفاوت‌ ها را در نظر بگیرد تا نتیجه جراحی را متناسب با جنسیت بیمار رقم بزند.

استاندارد های زیبایی : استاندارد های زیبایی برای مردان و زنان متفاوت است. برای مثال ، نوک بینی زنان معمولاً باید بالاتر و قوس بیشتری داشته باشد، در حالی که بینی مردان به طور سنتی صاف ‌تر و با زاویه ‌ای کم ‌تر است. جراح باید این استاندارد ها را مد نظر قرار دهد تا نتیجه جراحی با انتظارات زیبایی بیمار همخوانی داشته باشد.

انتظارات بیمار : مردان و زنان ممکن است انتظارات متفاوتی از نتیجه جراحی داشته باشند. برخی از زنان ممکن است به دنبال ظاهری ظریف‌ تر باشند ، در حالی که مردان ممکن است بخواهند بینی ‌شان طبیعی و مردانه باقی بماند. جراح باید این انتظارات را با برنامه ‌ریزی و مشاوره پیش از جراحی در نظر بگیرد.

تکنیک ‌های جراحی : تکنیک ‌های مورد استفاده در جراحی نیز ممکن است بسته به جنسیت بیمار متفاوت باشد. جراحان از تکنیک ‌های خاصی برای ایجاد تغییرات ظریف و طبیعی در بینی زنان استفاده می کنند ، در حالی که ممکن است تکنیک‌ های دیگری برای بینی مردان به کار رود.

مزایای عمل بینی نیمه فانتزی در رشت با دکتر جوادی

  • ظرافت در بینی های نیمه فانتزی در بینی های طبیعی بیشتر می باشد
  • بینی های نیمه فانتزی ظاهر مصنوعی ندارند.
  • نسبت به بینی های فانتزی حالت طبیعی تری دارد و نوک بینی سربالا نمی شود.
  • قوس بینی در این مدل از بینی ها کم می باشد و حالت زیبایی را به بینی و چهره فرد می بخشد.

چه سنی برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی مناسب است ؟

در حالت کلی برای انجام جراحی زیبایی بینی لازم است بعد از پایان رشد استخوانی بدن و صورت اقدام شود. معمولا این رشد در دختران در 16 سالگی و در پسران در 18 سالگی به پایان می رسد. در صورتی که تا قبل از تکمیل این رشد برای عمل بینی اقدام شود ، نتایج این پروسه با رشد بینی به مرور دچار تغییر خواهد شد. از طرف دیگر لازم است تا زمانی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید و پوست صورت و بینی شما از کیفیت مطلوبی برخوردار است ، برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام نمایید. اما اینکه چه سنی برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت مناسب است ، امری کاملا سلیقه ای می باشد. به صورت کلی بیشتر دختران جوان خواستار این فرم از بینی هستند که در چنین شرایطی لازم است نوع فرم و آناتومی صورت در نظر گرفته شود و در صورتی که بینی زمینه لازم را برای انجام رینوپلاستی به فرم نیمه فانتزی داشته باشد ، فرد کاندید مناسبی برای این جراحی محسوب می شود.

جراحی بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی ؟

معمولا افراد با هدف رفع ایرادات ظاهری بینی اقدام به انجام عمل زیبایی بینی می کنند. هر یک از مدل های بینی با ویژگی های خاص خود همراه می باشد. موضوع انتخاب مدل بینی تا حد زیادی به اهداف و سلیقه افراد بستگی دارد و از طرف دیگر لازم است بینی در تناسب با چهره و آناتومی صورت باشد تا به بهترین شکل نمایان شود ؛ بنابراین نمی توان گفت کدام از یک از مدل های بینی بر دیگری برتری داشته و بهتر است. در صورتی که قصد انجام این جراحی را دارید و نمی دانید کدام مدل برای شما مناسب است ، می توانید در جلسه مشاوره با بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در رشت ، انتظارات خود را مطرح نمایید. سپس جراح با توجه به نوع بینی ، فرم صورت شما ، قواعد زیبایی شناسی بهترین مدل را پیشنهاد می دهد.

چه نوع بینی برای انجام عمل بینی نیمه فانتزی مناسب است ؟

بینی استخوانی به دلیل غضروف های قوی ، پوست نازک و همچنین استخوان های مستحکم بهترین گزینه برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی در رشت با دکتر شادی جوادی ، به شمار می آید. این عمل در بینی های گوشتی که پوست بسیار ضخیم و غضروف های ضعیفی دارند ، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود ؛ چرا که ظرافت های بینی نیمه فانتزی قابل مشاهده نخواهد بود و در نتیجه بینی فرم مصنوعی پیدا می کند.