جراحی بینی نیمه فانتزی که دکتر شادی جوادی در انجام آن متخصص می باشند، در حقیقت تلفیقی از دو مدل طبیعی و فانتزی می باشد. این تکنیک برای افرادی که می خواهند بینی شان کمی از حالت طبیعی خارج شده و به اصطلاح تا حدودی عروسکی باشد و در عین حال مصنوعی جلوه نکند، بسیار مناسب است. معمولاً مدل بینی نیمه فانتزی درمیان دختران جوان بسیار طرفدار دارد. عموماً آقایان رغبتی به انجام جـراحی بینی به مدل نیمه فانتزی نشان نمی دهند؛ چرا که فرم نیمه فانتزی از حالت مردانگی چهره آنان می کاهد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

ویژگی های بینی نیمه فانتزی

با مقایسه بینی نیمه فانتزی با مدل طبیعی و فانتزی تفاوت های میان آن ها را بهتر متوجه خواهید شد. بینی نیمه فانتزی همانند مدل فانتزی دارای قوس می باشد؛ اما میزان آن محدود است. جراح تا حدی بر روی پل بینی انحنا ایجاد می کند که استخوان آن قسمت از حالت صاف خود خارج شود. اما در بینی فانتزی قوس ایجاد شده از حد معمول بیشتر می باشد. همچنین نوک بینی در جراحی نیمه فانتزی تا حد بسیار کمی رو به بالا عمل می شود. بدین صورت که فاصله و زاویه متناسب بین بینی و لب فقط کمی از حالت نرمال خود خارج خواهد شد.  برخلاف مدل فانتزی که نوک بینی کاملا رو به بالا جراحی  شده یا نوک بینی طبیعی که اصلاً سر بالا نمی باشد. اندازه کلی بینی در مدل نیمه فانتزی با توجه به دیگر اعضای صورت تا حدی که بینی حالت مصنوعی پیدا نکند، کوچک می شود. میزان کاهش سایز دماغ در جراحی نیمه فانتزی از عمل طبیعی بیشتر است. در مدل فانتزی، بینی بدون در نظر گرفتن سایر اجزای چهره کوچک می شود.

بینی مناسب برای جراحی بینی نیمه فانتزی

لازم است بدانید که ممکن است هر نوع بینی برای عمل نیمه فانتزی مناسب نباشد. هرچند امروزه با پیدایش تکنیک های نوین، جراح می تواند بینی را تا حد زیادی همانند خواسته شما جراحی نماید. به طور کلی برای پیاده سازی تغییرات و اصلاحات مورد نیاز برای دستیابی به یک بینی نیمه فانتزی مطلوب، لازم است که ساختار طبیعی بینی دارای بافت غضروفی و استخوانی با استحکام بالا بوده و پوست بینی نازک باشد. بنابراین افرادی که بینی آنان استخوانی می باشد، گزینه بسیار خوبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی هستند. عمل بینی های گوشتی به صورت نیمه فانتزی نیز امکان پذیر است اما امکان دارد فرد پس از جراحی، از نتیجه بدست آمده رضایت نداشته باشد. زیرا ساختار اصلی این چنین بینی ها برای جراحی نیمه فانتزی محدودیت هایی را ایجاد می کند.

جراحی بینی نیمه فانتزی

تکنیک های جراحی بینی نیمه فانتزی

در راستای عمل بینی به فرم نيمه فانتزی ، متخصص زیبایی می تواند از هر دو روش جـراحی بینی باز یا بسته استفاده نماید. جراح با توجه به مشکلات بینی و میزان تغییرات مورد نیاز، یکی ازاین  دو تکنیک را انتخاب می کند.

  • جراحی بینی باز : در این روش، برش بر روی کلوملا (بافت جداکننده سوراخ های بینی) ایجاد می شود و جراح بر ساختار بینی به طور کامل تسلط می یابد.
  • جراحی بینی بسته : طی این عمل، برش درون بینی ایجاد شده و دسترسی محدودی برای جراح فراهم می کند. معمولاً بینی هایی که به اصلاحات کمتری نیاز دارند، طی این تکنیک جراحی می شوند.

اهمیت انتخاب جراح در جراحی بینی نیمه فانتزی

انجام جراحی بینی نیمه فانتزی نیاز به دقت و ظرافت بسیاری دارد. چرا که اگر میزان تغییرات اعمال شده از حد مورد نیاز بیشتر یا حتی کمتر باشد، نتیجه دلخواه بدست نمی آید. به طور مثال اگر بینی بیش از حد قوس پیدا کند از حالت نیمه فانتزی به فانتزی تغییر شکل می دهد که مطابق خواسته فرد نخواهد بود. بدین ترتیب عمل بینی نیمه فانتزی باید زیر نظر یک جـراح متخصص و کارآزموده، با مهارت عملی بالا و همچنین دارای تکنیک ظریف و دقیق، انجام پذیرد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

درصد موفقیت جراحی بینی نیمه فانتزی

میزان موفقیت آمیز بودن عمل بینی نیمه فانتزی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. آناتومی صورت و بینی، واکنش ساختار بینی به تغییرات اعمال شده بر آن پس از جراحـی، ظرافت دست و تکنیک دقیق جـراح و نیز خواسته فرد از انجام عمل، همگی در نتیجه نهایی حاصل از رینوپلاستی نیمه فانتزی تأثیر گذار هستند. به طورکلی برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب بهتر است به راهنمایی ها و توصیه های جراح بینی گوش فرا دهید؛ زیرا او با دانش خود می تواند بهترین پیشنهادات را به شما ارائه دهد و بینی بسیار زیبایی را برای تان خلق نماید.

مشاوره قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

به صورت کلی می توان گفت جلسه مشاوره شامل موارد زیر است :

بررسی سوابق پزشکی : در جلسه مشاوره پزشک در مورد هدف شما از جراحی بینی سوال می پرسد و در مورد سوابق پزشکی و یا داروهایی که مصرف می کنید پرسش هایی مطرح می کند.برخی افراد که بیماری های خاصی مبتلا هستند ، نمی توانند کاندیدای مناسبی برای جراحی نیمه فانتزی باشند.

معاینه بدنی : در این جلسه از مشاوره ، پزشک ساختار داخلی و خارجی بینی و همچنین نوع پوست را معاینه می کند. انجام معاینه به پزشک در تشخیص نوع بینی و تغییراتی که می تواند اعمال کند ، کمک زیادی خواهد کرد زیرا قدرت غضروف ها و ضخامت پوست می تواند در نتیجه جراحی و انتخاب شیوه جراحی بسیار موثر باشد.

تجویز آزمایش : اگر شرایط لازم برای جراحی را داشته باشید ، آزمایش هایی توسط پزشک برای شما تجویز می شود تا فاکتورهای دیگر سلامتی بدن بررسی شود تا عمل به صورت موفقیت آمیزی انجام شود.

آیا جنسیت در جراحی نیمه فانتزی اهمیت دارد ؟

معمولا خانم ها و بیشتر دخترهای جوان تمایل به انجام جراحی نیمه فانتزی بینی دارند. معمولا این مدل جراحی به آقایان توصیه نمی شود. شکل ظاهری بینی با توجه به آناتومی ظاهری هر فرد مشخص می شود. اجزای صورت آقایان اغلب بزرگ می باشد به همین دلیل بینی کوچک و نیمه فانتزی می تواند در جذابیت های مردانه آن ها تاثیرگذار باشد.

مزایای عمل بینی نیمه فانتزی

  • ظرافت در بینی های نیمه فانتزی در بینی های طبیعی بیشتر می باشد
  • بینی های نیمه فانتزی ظاهر مصنوعی ندارند.
  • نسبت به بینی های فانتزی حالت طبیعی تری دارد و نوک بینی سربالا نمی شود.
  • قوس بینی در این مدل از بینی ها کم می باشد و حالت زیبایی را به بینی و چهره فرد می بخشد.