عموما افرادی که دچار افتادگی پلک یا پف زیر چشم هستند ، جراحی پلک انجام می دهند. این عمل ممکن است تنها در پلک بالا یا پلک پایین صورت بگیرد. در بعضی از متقاضیان نیز بلفاروپلاستی در هر دو پلک بالا و پایین انجام می شود. دکتر شادی جوادی متخصص گوش ، حلق و بینی ، عمل پلک نه تنها در راستای زیبایی فرد بلکه گاهی جهت درمانی نیز انجام می دهد. در این مطلب اطلاعات مهمی در رابطه با عمل زیبایی پلک ارائه داده می شود ؛ بنابراین اگر متقاضی این تغییر هستید ، جهت کسب اطلاعات مورد نیاز ، شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنیم.

جراحی پلک

 

آزمایشاتی که بیمار پیش از جراحی پلک می بایست آن ها را انجام دهد شامل :

بیمار می بایست قبل از جراحی بلفاروپلاستی آزمایشاتی را طبق تجویز پزشک انجام دهد تا وضعیت سلامت جسمانی و شرایط عمومی ایشان به طور واضحی برای دکتر خود نمایان شود. این آزمایشات شامل  :

 • آزمایش ایدز و یا HIV
 • تست بارداری که تمام بانوان پیش از انجام هر جراحی می بایست آن را انجام دهند.
 • تست کم خونی
 • آزمایش هپاتیت بی و سی
 • آزمایش انعقاد ، فشار و قند خون
 • تست نوار قلب

جلسه مشاوره پیش از جراحی بلفاروپلاستی

یکی از اقدامات مهم قبل ازعمل پلک ، مشاوره با پزشک برگزیده می باشد. به همین جهت قبل از انجام این تکنیک جوانسازی می بایست مشورتی با جراح انتخابی خود داشته باشید و همچنین نمونه کارهای پیشین دکتر خود را مشاهده نمایید. طی این جلسه می توانید تمامی ابهامات خود را از دکتر خود بپرسید تا با آگاهی کامل تحت این پروسیجر قرار گیرید. برقراری ارتباط بین پزشک به دلایل فوق بسیار ارزشمند و الزامی است.

جراحی پلک بالا

اگر پلک بالا افراد چربی ، عضله یا پوست اضافی داشته باشد، می تواند با بلفاروپلاستی پلک بالا مشکل را برطرف کند. چرا که مشکلات ذکر شده باعث عبوس و اخمو شدن چهره می شوند. در این نوع عمل پلک در رشت ، برشی در راستای چین طبیعی پلک انجام شده و بعد از آن کیسه های چربی و پوست اضافی برداشته می شود. سپس محل برش خورده بخیه می شود که عموما این بخیه ها جذبی هستند. در این روش ، برش ها به گونه ای انجام می شود که جای زخم یا اسکار در چشم نماند.

جراحی پلک پایین

همانطور که گفتیم پف زیر چشم از دلایل اصلی عمل زیبایی پلک پایین است. در این عمل جراح ، زیر مژه ها را به موازات چین طبیعی چشم برش می دهند. بعد از آن کیسه های چربی را خارج کرده و مجدد محل برش خورده را بخیه می کند. بدین ترتیب پف پلک پایین از بین می رود. از آن جا که در راستای چین طبیعی چشم برش انجام می شود ، اثر بخیه یا اسکار در پلک شما نخواهد ماند.

بلفاروپلاستی ملتحمه پلک

در بلفاروپلاستی در رشت ، ملتحمه برشی انجام نمی شود یا بهتر یگوییم برش در پشت پلک انجام می شود. این جراحی بیش تر در افراد جوان صورت می گیرد. درصورتی که جراحی ملتحمه پلک شما توسط دکتر شادی جوادی در رشت انجام شود ، چشم شما بعد از عمل کاملا طبیعی به نظر رسیده و حالت کشش زیاد ، جای زخم یا اسکار در آن دیده نخواهد شد.

بلفاروپلاستی پلک دوگانه

برخی از چین های موجود در پلک به گونه ای است که به آن پلک های دوگانه می گویند و این مورد باعث افزایش سن آن ها می شود. به همین جهت این متقاضیان برای داشتن چهره ای جوان تر، جراحی پلک دوگانه انجام می دهند. پزشک در این پروسیجر ، شکاف هایی کوچک را بر خط دوتایی این ناحیه ایجاد می کند تا پوست و بافت چربی اضافی در آن ناحیه حذف شود.

ایراداتی که بعد از جراحی پلک از بین می رود

ایراداتی را که در ادامه بیان می کنیم در جراحی پلک برطرف می شود. بنابراین اگر قصد دارید بعد از انجام عمل هیچکدام از مشکلات ذکر شده را در چهره خود مشاهده نکنید ، این موارد را با پزشک معالج خود درمیان بگذارید.

1. چروک های ریز اطراف پلک از بین می رود.
2. هرگونه شل شدن پوست اطراف چشم و کش آمدن آن که سبب آویراز شدن پلک می شود ، بعد از پروسه تغییر پلک ناپدید شده و پلک کاملا جوان و بدون افتادگی می شود.
3. آثاری از چربی های اضافه ای که در زیر پوست پلک تجمع کرده اند ، بعد از عمل پلک مشاهده نخواهد شد.
4. بعد از انجام پروسه ، افتادگی پلک یا ابرو برطرف می شود.
5. هیچ گونه پف در زیر یا بالای پلک بعد از جراحی زیبایی پلک دیده نخواهد شد.
6. درصورتی که افتادگی پلک مانع دید شده باشد، بعد از عمل میدان دید متقاضی کامل می شود.

بلفاروپلاستی با بیهوشی یا بی حسی موضعی

ممکن است این سوال ذهن شما را با خود درگیر کرده باشد که بلفاروپلاستی تحت بی حسی موضعی بهتر است یا بیهوشی ؟ باید بدانید که انتخاب هر کدام از این روش ها ، تنها به نظر پزشک شما بستگی دارد ؛ اما در نظر داشته باشید که هر دو روش مزایای مخصوص به خودش را داشته و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد . انتخاب میان این دو روش به عوامل مختلفی بستگی داشته که در زیر به برخی از آنها اشاره می ‌کنیم:

بی حسی موضعی

مزایا : انجام بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی ، اغلب با راحتی بیشتری برای بیمار همراه است ؛ زیرا بیمار در حین جراحی هوشیار است و می ‌تواند از اطراف و پزشک خود دیدن کند که این عامل برای بسیاری از افراد احساس اطمینان بیشتری را به همراه دارد .

محدودیت ‌ها : با این حال برخی از بیماران ممکن است از لحاظ روانی یا فیزیکی توانایی تحمل جراحی در حالی که هوشیار هستند را نداشته باشند که برای حل این مشکل پزشک می تواند با تزریق دارو آرام بخش این مشکل را برطرف سازد . همچنین اگر جراحی پیچیده باشد یا به دقیق و زیادی نیاز داشته باشد ، بی حسی موضعی ممکن است کافی نباشد.

انجام جراحی تحت بیهوشی کامل

مزایا : با استفاده از بیهوشی کامل ، بیمار کاملاً خواب بوده و هیچ حسی از جراحی را تجربه نمی ‌کند.

معایب : با این حال در مواردی دیده شده است که عوارض کوچکی بعد از بیهوشی ظاهر می شوند که شامل تهوع یا سردرد است که در چند ساعت اول بعد از جراحی ، طبیعی بوده و رفته رفته بهبود می یابند.
در انتها باید بدانید که وضعیت سلامتی بیمار ، میزان استرس و توانایی تحمل درد و نیازهای خاص او در تصمیم گیری نهایی برای یهوشی یا بی حسی تاثیر گذار هستند .

مدت زمان انجام عمل پلک

جراحی پلک در رشت ، پروسه طولانی ندارد زمان انجام این پروسه بسته به آن که پلک بالا یا پایین به تنها مورد عمل قرار می گیرد یا آن که هر دو پلک با هم عمل می شوند بین 1 الی 3 ساعت متغییر است.

کاندیدای جراحی پلک چه کسانی هستند ؟

با توجه به کاربردهای بلفاروپلاستی در رشت با دکتر شادی جوادی ، کاندیدایی برای این پروسیجر زیبایی وجود دارد. مهم ترین کاندیدای این فرآیند شامل افراد زیر هستند :

 • خانم ها و آقایانی که از پف زیر چشم یا بالای چشم رنج می برند. (این پف می تواند به دلیل ژنتیکی باشد.)
 • خانم ها و آقایانی که به دلیل افزایش سن ، پلک آن ها حالت افتادگی پیدا کرده است.
 • متقاضیانی که در اطراف چشم خود دچار چین و چروک و اصطلاحا خطوط پنجه کلاغی شده اند.
 • افرادی که به قصد دارند ، حالت چشم خود را گربه ای کنند.

تمامی کاندیدای گفته شده لازم است شرایط زیر را داشته باشند :

 1. از نظر روحی در شرایط مساعدی قرار داشته باشند.
 2. خواسته معقولی از این فرآینده زیبایی در نظرشان باشد.
 3. نسبت به فرآیند این عمل آگاهی لازم دارند.
 4. سن شان بیش از 18 سال است.

چه افرادی برای انجام بلفاروپلاستی گزینه مناسبی نیستند ؟

تضمین سلامتی بیمار اولویت هر پزشک است ؛ زیرا زیبایی بدون برخورداری از سلامت جسمانی خواسته هیچ فردی نیست . از همین رو بهتر است در جلسه مشاوره با پزشک ، به شرح وضعیت جسمانی فعلی خود اقدام کرده و در صورت وجود بیماری زمینه ای با پزشک معالج تان مشورت کنید . در ادامه می خواهیم شما را با برخی از بیماری هایی که بلفاروپلاستی برای آن ها پر خطر بشمار می رود آشنا سازیم :
 1. اگر به بیماری تیروئید مبتلا هستید ، پزشک را در جریان قرار دهید تا با مصرف داروهایی به کنترل بیماری تان کمک کنید .
 2. افرادی که به بیماری هایی نظیر آنفولانزا یا بیماری های عفونی مبتلا هستند ، یاید برای انجام جراحی زیبایی پلک صبور بوده و تا رفع کامل عفونت ، آن را به تعویق بیندازند .
 3. فشار خون یا مشکلات قلبی از دیگر بیماری های پر خطری هستند که جراحی ممکن است برای این افراد ریسک زیادی را به دنبال داشته باشد .
 4. افراد مبتلا به دیابت باید بدانند که در صورتی که بیماری آن ها حتی در مراحل اولیه باشد ، همچنان رعایت نکات مراقبتی ضروری است ؛ زیرا در صورت عدم اطلاع پزشک ، جراحی با اختلالاتی مواجه شده و پس از آن التیام زخم ها در مدت زمان طولانی اتفاق می افتد.
 5. مشکلات مربوط به ناحیه چشم نظیر خشکی ، مشکلات مربوط به غدد اشکی بسیار پر اهمیت هستند که پزشک پیش از بلفاروپلاستی باید از آن ها اطلاع داشته باشد .
 6. اگر تا مدتی ناچار به استفاده از داروهایی به نظیر آسپرین، بروفن، ایندومتاسین، پیروسیکام و مفنامیک اسید هستید ، جراحی برای شما محدودیت هایی دارد ؛ زیرا باید میان انجام این پروسه و مصرف داروها فاصله زمانی کافی ایجاد شود تا این دارو ها به عنوان مشکلی برای جراحی پلک تلقی نشوند .

عوارض بلفاروپلاستی

در صورتی که به بهترین جراح پلک رشت مراجعه کنید ، هیچ گونه عارضه ای از این پروسه زیبایی ایجاد نخواهد شد. اما اگر در انتخاب پزشک خود دقت کافی نداشته باشید یا مراقبت های بعد از جراحی پلک را به درستی انجام ندهید ممکن است این روند زیبایی ، برای شما آسیب زا باشد. در چنین شرایطی ممکن است متقاضی با عوارض زیر مواجه شود :

 • دو بینی
 • نرسیدن پلک ها به عم ( عدم توانایی در بستن کامل چشم )
 • عفونت
 • بی حسی در پلک
 • عدم برداشت کامل پوست اضافی
 • اشکال در بستن پلک ها

کوچکی چشم بعد از بلفاروپلاستی

کوچک شدن چشم برخی از زیباجویان بعد از عمل پلک که توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی انجام می شود به جهت وجود اسکارهای حاصل از جراحی و همچنین ورم آن است که پس از دوره ریکاوری و فروکش کردن التهاب ، به اندازه طبیعی خود باز می گردد. در صورتی که شخص در انتخاب پزشک ، تحقیقات میدانی کافی نداشته باشد و یا به هر دلیلی پزشکی بی تجربه را انتخاب کرده باشد ، با برداشت بیش از اندازه پوست پلک داوطلب توسط پزشک ، چشم از حالت اولیه خود کوچک تر نمایان می شود.

آیا بلفاروپلاستی همیشه جنبه زیبایی دارد؟

بلفاروپلاستی جنبه زیبایی ندارد و در موارد بسیاری کاملا عملی درمانی محسوب می ‎شود تا از ورود خطرات احتمالی به چشم و بینایی پیشگیری شود. پیش از اقدام و تصمیم گیری در انجام این تکنیک باید با جراح خود مشورت کرده و نمونه کارهای ایشان را روئیت نماید. از این رو بیمار می بایست تمام ابهامات و سوالات خود را طی جلسه مشاوره بپرسید تا با آگاهی کامل انتخابی صحیح داشته باشد.

 بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چه مزایایی دارد؟

در صورتی که پوست و چربی پلک‏ های فوقانی بیش از حد باشد ، علاوه بر ظاهری پف دار ، سبب سنگینی پلک ‏ها و اختلال در بینایی فرد می شود. از این رو در پی این پروسیجر ، با حذف پوست و چربی اضافی دید فرد بهبود می یابد.

زیر چشم‏ ها از سه بخش جداگانه چربی ‏های مداری برخوردارند که کاهش این چربی ‏ها به مرور زمان موجب آویزان شدن و افتادگی پوست می‏ شود. حذف چربی اضافی در زیر چشم‏ ها سبب سفت شدن پوست و از بین رفتن چروک ها می‏ شود.

مراقبت های پیش از بلفاروپلاستی

 • به شما زیباجویان عزیز توصیه می کنیم ، که قبل از انجام جراحی پلک ، با متخصص خود مشاوره کنید تا از دستورالعمل‏ های قبل و بعد از عمل پلک به طور کامل و دقیق اطلاع حاصل کنید.
 • قبل از انجام جراحی لیفت پلک ، پزشک آزمایش هایی همچون بینایی سنجی و اشک چشم را انجام می دهد.
 • هر گونه داروهای مصرفی و یا مکمل ها را باید به پزشک خود گزارش دهید.
 • بعضی از داروها سبب افزایش ریسک خون ریزی می شوند که پیش از بلفاروپلاستی نباید از آن ها استفاده کنید ، این داروها عبارتند از : ایبوپروفن ، ادویل ، وافارین، آسپیرین ، ویتامین E . و مواد غذایی مثل سیر و زنجبیل
 • سه هفته پیش از جراحی پلک ، استعمال دخانیات و نوشیدن الکل را کنار بگذارید.
 • در برخی موارد ، طی این پروسیجر ، طبق توصیه دکتر شادی جوادی در رشت بهتر است ناشتا باشید.

هزینه جراحی پلک

بسته به آن که در عمل پلک کدام ناحیه از پلک ها ( پایین ، بالا یا هردو ) مورد جراحی قرار می گیرد و میزان تغییر در آن هزینه عمل مورد نظر متفاوت است. همچنین انتخاب پزشک و کلینیک نیز در قیمت نهایی تاثیر گذار است. ما پیشنهاد می دهیم درصورت انجام چنین پروسه ای ، حتما به مرکز معتبر و پزشک مجرب مراجعه کنید. چرا که اگر صرفا جهت کاهش هزینه جراحی پلک خود را به دست افراد نامعتبر بسپارید محتمل عوارض خواهید شد. لازم به ذکر است که اگر پروسه عمل پلک در رشت در راستای درمان انجام شود ، بیمه هزینه آن را پرداخت خواهد کرد. بلفاروپلاستی پروسه ای است که با توجه به اقدامات آن هزینه تخمین زده می شود. این هزینه در هر فرد با ویژگی های متفاوت ، مختلف است. اما عواملی که در تعیین هزینه نهایی دخیل هستند ، شامل موارد زیر است :

 • آزمایش های قبل از عمل
 • هزینه دارو و ویتامین های قبل از پروسه
 • هزینه کلینیک یا بیمارستان انتخابی
 • دستمزد پزشک
 • میزان افتادگی و تغییرات مورد نیاز پلک
 • دستمزد کادر درمان
 • ناحیه جغرافیایی

اهمیت مشاوره پیش از انجام عمل زیبایی پلک

ممکن است برخی از افراد همچنان با وجود افتادگی پلک برای انجام بلفاروپلاستی در رشت ، تردید داشته باشند و نگران دوره نقاهت و عوارض این جراحی باشند. به همین دلیل توصیه می شود برای تصمیم گیری بهتر بعد از انتخاب یک جراح پلک خوب در رشت ، به مطب او مراجعه کرده و انتظارات ، نگرانی و سوالات خود را مطرح نمایید. به این ترتیب دکتر شادی جوادی در رشت با ارائه مشاوره ، بررسی ساختار چشم در رابطه با مزایا و عوارض این جراحی توصیه های لازم را بیان می کند و موجب می شود فرد بتواند با آگاهی کامل تصمیم نهایی خود را برای انجام جراحی پلک در رشت ، بگیرد. از جمله مواردی که در جلسه مشاوره با پزشک مطرح می شود ، به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 1. صحبت در رابطه با سابقه بیماری و داروهایی که در گذشته استفاده می کردید و یا داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید.
 2. سابقه پزشکی بیماری های مرتبط با چشم مثل خشکی چشم یا آلرژی ، مشکلات تیروئیدی ، مشکلات گردش خون ، دیابت و غیره
 3. صحبت در رابطه با انتظارات و هدف مراجعه کننده از انجام عمل زیبایی پلک

چگونه می توان بهترین جراح پلک رشت را پیدا کرد ؟

برای این منظور می توانید از راهکارهای زیر کمک بگیرید :

 • پرس و جو از دوستان و آشنایان و یا افرادی که سابقه انجام جراحی پلک در رشت ، داشته اند.
 • تحقیق و جستجو در شبکه های اجتماعی و اینترنت و مطالعه نظر سایر مراجعه کنندگان و دیدن نمونه کارها و فیلم های جراحی زیبایی پلک رشت
 • بررسی میزان رضایت سایر بیماران از انجام این جراحی توسط جراح مورد نظر
 • مراجعه حضوری به مطب و صحبت با سایر بیماران و همچنین مشاوره حضوری با بهترین جراح پلک رشت

8 نکته مهم که در رابطه با جراحی زیبایی پلک باید بدانید

 1. بعد از انجام این جراحی پانسمانی روی چشم ها قرار نمی گیرد ؛ بنابراین می توانید چشم های خود را باز کنید.
 2. برای جلوگیری از عفونت ، قرار دادن پماد آنتی بیوتیک روی محل برش های جراحی توصیه می شود.
 3. بهتر است حداقل به مدت 3 روز از قطره اشک مصنوعی برای جلوگیری از خشکی چشم استفاده نمایید.
 4. استفاده از سرم فیزیولوژیک برای شست و شوی چشم ها در روزهای ابتدایی بعد از جراحی پلک در رشت ، توصیه می شود.
 5. داروهای آنتی بیوتیک خود را به مدت 7 روز به صورت مرتب استفاده نمایید.
 6. استفاده از کمپرس سرد به صورت غیر مستقیم در نواحی اطراف چشم برای کمک به برطرف نمودن تورم و کبودی توصیه می شود.
 7. بهتر است استراحت داشته باشید. لازم است در هنگام استراحت سر شما کمی بالاتر از بدن قرار داشته باشد تا تورم و کبودی کمتری ایجاد شود.
 8. تورم و کبودی های ناشی از این جراحی در طی دو هفته به مرور برطرف خواهد شد.

سوالات متداول بعد از جراحی زیبایی پلک

 • تورم بعد از عمل پلک چقدر طول می کشد ؟

بروز خونریزی ، درد و تورم در روزهای اولیه بعد از درمان امری طبیعی است. با کمک روش هایی مثل استفاده از کمپرس سرد و خوابیدن با زاویه 90 درجه به صورت طاقباز می توانید به کاهش تورم بعد از عمل کمک کنید. معمولا بعد از یک الی دو ماه تورم از بین رفته و می توانید شاهد نتایج جراحی بلفاروپلاستی باشید.

 • آیا عمل زیبایی پلک دردناک است ؟

در جراحی پلک در رشت ، برشی برای اصلاح فرم آن ایجاد می شود. این برش قطعا اگر به تنهایی و بدون ایجاد بی حسی انجام گیرد ، درد بسیاری را در متقاضی ایجاد می کند. اما به لطف بی حسی موضعی ، این پروسه زیبایی بدون ایجاد هیچ گونه درد یا ناراحتی در متقاضی انجام می شود. بعد از انجام این فرآیند نیز پزشک داروهای مسکنی تجویز می کند. اگر متقاضی دردی بعد از عمل احساس کرد ، می تواند با مصرف این داروها سریعا درد ایجاد شده را از بین ببرد.

 • آیا بعد از عمل زیبایی پلک ، اسکار ایجاد می شود ؟

بسیاری از افراد به دلیل ایجاد زخم روی پلک یا اسکار ، از انجام این پروسه زیبایی سر باز می زنند. این درحالی است که برش پلک پایین ، درست در محل رویش مژه ها ایجاد شده و پلک بالا در امتداد خط پلک برش زده می شود. بنابراین بعد از این عمل ، هیچ گونه اسکاری ایجاد نمی شود. اما برای افرادی که پوست دهیدراته یا اسکار ساز دارند ، پیشنهاد می دهیم ابتدا موضوع را با پزشک در میان بگذارند و پس از آن از کرم های آبرسان کلاژن ساز و پماد های مخصوصی که دکتر شادی جوادی در رشت تجویز می کند ، مطابق با دستور وی ، استفاده کنند.

 • آیا امکان برطرف کردن پف چشم با انجام این جراحی وجود دارد ؟

در صورتی که پف زیر چشم دارید ، این مشکل با انجام جراحی پلک پایین قابل برطرف شدن است. این جراحی با هدف از بین بردن چربی های اضافی و پف زیر چشم انجام می شود. بعد از عمل بلفاروپلاستی در رشت چقدر به استراحت نیاز داریم و بخیه های جراحی چه زمان برداشته می شود ؟ استراحت کردن بعد از عمل به بهبودی و ریکاوری سریع کمک زیادی می کند. به همین دلیل توصیه می شود حداقل به مدت 3 روز استراحت کافی داشته باشید. اگر از بخیه های جذبی در این جراحی استفاده شده باشد ، نیازی به کشیدن بخیه ها نیست ؛ در غیر اینصورت بعد از گذشت 5 الی 10 روز باید برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه نمایید.

 • آیا ظاهر چشم ها با عمل بلفاروپلاستی تغییر می کند ؟

زمانی که پلک چشم دچار افتادگی می شود ، حالت ناپسندی را به چشم ها می دهد و موجب می شود تا چشم ها کوچک تر و خسته به نظر برسند این موضوع در حالت کلی چهره نیز تاثیرگذار بوده و موجب می شود چهره فرد پیرتر نشان داده شود. زمانی که پوست و چربی های اضافی پلک برداشته می شود ، چشم ها نمایان تر و شاداب تر به نظر خواهد رسید اما در حالت کلی چشم ها تغییری ایجاد نمی شود. در صورتی که قصد دارید فرم و حالت چشم های شما تغییر کند ، باید به سراغ روش های دیگر بروید.

 • می توان بلافاصله بعد از جراحی زیبایی پلک به منزل بازگشت ؟

از آنجایی که این جراحی با پیچیدگی های زیادی همراه نیست در بیشتر موارد از بی حسی موضعی برای برطرف کردن مشکل استفاده می شود. این جراحی سرپایی بوده و نیازی به بستری شدن در کلینیک جراحی و یا بیمارستان ندارد. بعد از عمل در صورتی که مشکلی جدی در وضعیت سلامتی شما وجود نداشته باشد ، می توانید به منزل باز گردید.

 • چه مدت بعد از بلفاروپلاستی می توانم رانندگی کنم ؟

یکی از پرسش های متداول افراد در زمینه انجام جراحی پلک در رشت ، در رابطه با شروع و زمان رانندگی کردن بعد از عمل می باشد. در واقع شما یک روز بعد از جراحی می توانید رانندگی کنید اما از آنجایی که به دلیل تورم و استفاده از داروها ممکن است دید خوبی نداشته باشید ، بهتر است بعد از گذشت 7 الی 10 روز از انجام عمل ، رانندگی کنید.

 • چه زمان بعد از عمل پلک می توان می توان ورزش کردن را آغاز نمود ؟

در رابطه با ورزش های سنگین بهتر است احتیاط شود اما بعد از یک هفته انجام فعالیت های بدنی مانعی ندارد.

 • آیا نیازی به روش های زیبایی دیگر همزمان با جراحی پلک است ؟

برای این منظور لازم است انتظارات و مشکلات مراجعه کننده مورد بررسی قرار بگیرد. در صورت نیاز ممکن است بهترین جراح بلفاروپلاستی در رشت برای دریافت نتیجه بهتر از انجام عمل ، روش های زیبایی دیگر را همزمان با انجام جراحی زیبایی پلک در رشت پیشنهاد نماید.