مهم ترین گام پیش از انجام جراحی بینی انتخاب جراح بینی با تجربه و ماهر همچون دکتر شادی جوادی است. میزان مهارت و تخصص جراح بینی رابطه مستقیمی با میزان رضایت مندی فرد از عمل بینی دارد. یک جراح ماهر علاوه بر زیبایی بخشی به بینی ، از عملکرد بویایی و تنفس حفاظت می کند.

 

جراح بینی - دکتر شادی جوادی

 

جراح زیبایی بینی کیست؟

جـراح بینی فردی است که دوره پزشکی عمومی را گذرانده باشد ؛ سپس تخصص جـراح عمومی را سپری کرده و در زمینه جراحـی پلاستیک دارای فوق تخصص باشد.

جراح متخصص بینی در چه مواردی بر روی بیمار جراحی انجام می دهد؟

در صورتی که در اثر یک حادثه ، تصادف ، آتش سوزی یا در اثر یک بیماری مانند تومورهای سرطانی ، عضو بینی در فرد آسیب ببیند. فوق تخصص رینوپلاستی با انجام عمل روی بینی ، علاوه بر اینکه عملکرد صحیح را به این عضو برمی گرداند ؛ بلکه مجدداً به بینی زیبایی می بخشد. دومین جنبه عمل عمل زیبایی بینی ، در افرادی است که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و برای ایجاد زیبایی در بینی به جـراح مراجعه می کنند.

 

جراح بینی - دکتر شادی جوادی

 

جراح برای یک جراحی بینی موفق به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

زمانی می توان گفت یک عمل بینی با موفقیت صورت پذیرفته است که در درجه اول عملکرد تنفسی بیمار مختل نشود و بیمار بتواند به راحتی تنفس کند. البته رضایت بیمار از ظاهر بینی نیز در درجه بعدی اهمیت قرار دارد. جـراح بینی برای داشتن یک عمل موفق باید با آناتومی و ساختار بینی و مشکلات مربوط به بینی آشنایی کامل داشته باشد و بتواند مهارت پزشکی بالایی در این زمینه کسب نماید. همچنین جراح باید مهارت جـراحی بالایی داشته باشد؛ تا بتواند با ایجاد حداقل و ظریف ترین برش ها ، جراحی خود را انجام دهد تا دوره بهبودی بیمار و میزان تورم و کبودی او پس از جراحی کاهش یابد. علاوه بر این مهارت ها یک جـراح خوب بینی ، باید علاوه بر تخصص در مهارت های پزشکی ، با هنر و زیبایی آشنایی کافی داشته باشد؛ تا بتواند بینی را متناسب با اجزای چهره عمل کند و حداکثر زیبایی را به بیمار ببخشد.

پزشک گوش و حلق و بینی چه مهارت هایی دارد؟

بهترین پزشک متخصص گوش و حلق و بینی فردی است که پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی در زمینه گوش و حلق و بینی تخصص خود را گذرانده باشد. این پزشک در زمینه بیماری های مربوط به ناحیه حلق ، گوش ، بینی ، حنجره ، دهان و در مفهوم کلی بیماری های مربوط به سر و گردن دارای تخصص است. این پزشک می تواند دوره های تخصصی در زمینه سر و گردن را بگذراند و به دانش کامل در زمینه جراحی بینی دست پیدا کند. بیماری های در ارتباط با بینی که در این ناحیه از بدن قرار گرفته اند عبارتند از: سینوزیت ، پولیپ بینی ، عفونت سینوس ها و غیره.

تفاوت جراح پلاستیک بینی با متخصص گوش و حلق و بینی در عمل جراحی بینی

هر دوی این متخصصین می توانند عمل بینی را با هدف اصلاح فرم ظاهری بینی و عملکرد بینی انجام دهند. جـراح رینوپلاستی قادر به برطرف کردن مشکلات تنفسی بینی در هنگام عمل می باشد. همچنین متخصصان گوش و حلق و بینی بسیاری ممکن است با مطالعه در خصوص زیباشناسی یا گذراندن دوره های عمل زیبایی بینی ، مهارت این جـراحی را کسب کرده باشند. میزان موفقیت یک عمل ارتباطی با اینکه عمل توسط جـراح پلاستیک انجام شده یا توسط متخصص گوش و حلق و بینی ندارد؛ تنها معیار در موفقیت یک عمل ، میزان تجربه و مهارت فردی است که جـراحی را انجام می دهد.

معیار انتخاب بهترین جراح بینی در شیراز چه می باشد ؟

در صورتی که قصد انجام عمل بینی در شیراز را دارید ، حتما مدت زمان زیادی برای پیدا کردن بهترین جراح بینی شیراز صرف کرده اید. این امر بسیار منطقی است ؛ زیرا میزان مهارت و سابقه پزشک می تواند تا حد زیادی در نتیجه نهایی بینی تاثیر گذار باشد. به همین علت در ادامه مهم ترین معیارهایی که باید در انتخاب بهترین جراح بینی در نظر گرفته شود ، بیان شده است :

 • مهارت و تخصص جراح
 • تجهیزات پیشرفته پزشکی
 • به کار بردن جدیدترین تکنیک های جراحی
 • پرسنل حرفه ای و با خلاق
 • صبر و شکیبایی در پاسخ به مراجعه کنندگان
 • سلامت بیمار را در اولویت قرار دادن
 • داشتن اخلاق حرفه و ارائه مشاوره صادقانه

دکتر شادی جوادی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی با سال ها تجربه در این زمینه ، توانسته به عنوان بهترین جراح بینی شیراز رضایت مراجعین بسیاری را به دست آورد. از خدمات ایشان در زمینه عمل های زیبایی و درمانی به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 •  بینی طبیعی
 •  بینی نیمه فانتزی
 •  بینی شکسته
 •  بینی کج
 •  آندوسکوپیک بینی
 •  بینی استخوانی
 •  بینی گوشتی
 • پولیپ بینی
 • انحراف بینی

چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم ؟

در حال حاضر پزشکان زیادی مشغول به انجام عمل بینی هستند به همین دلیل انتخاب بهترین پزشک در این میان کار دشواری است ؛ بنابراین در ادامه مواردی بیان شده است که می تواند شما را در انتخاب بهترین جراح بینی شیراز و یا هر شهر دیگر ، کمک کند :

 • یک لیست از جراح های مورد نظر خود تهیه کنید.
 • برای تهیه این لیست می توانید از تجربه افرادی که سابقه عمل جراحی داشته اند ، کمک بگیرید. پرسش از آشنایان ، جستجو در گوگل و شبکه های اجتماعی می تواند شما را در انتخاب بهترين جراح بيني کمک کند.
 • بعد تهیه لیست لازم است در مورد تخصص ، میزان موفقیت عمل های جراحی و تجربه جراح تحقیق کنید.
 • نمونه کارهای جراح مورد نظر خود را مشاهده کنید.
 • برای انجام مشاوره به صورت حضوری مراجعه کنید و انتظارات خود را از عمل بیان نمایید. در این جلسه می توانید طرز برخورد جراح و میزان دانش او را بسنجید.
 • می توانید با سایر مراجعه کنندگانی که در مطب حضور دارند ، صحبت کنید و از تجربه آن ها سوال بپرسید.

در نهایت با در نظر گرفتن این فاکتورها می توانید جراحی که می تواند انتظارات شما را برآورده کند ، انتخاب نمایید. البته باید توجه داشته باشید که به دلیل متفاوت بودن فرم بینی و نوع بافت و پوست آن نتیجه جراحی در همه افراد یکسان نیست و باید انتظارات معقولی داشته باشید و حتما به توصیه های پزشک در جلسه مشاوره دقت کنید ؛ زیرا پزشک تجربه و دانش زیادی در این زمینه دارد و توصیه های او می تواند در نتیجه عمل بسیار کمک کننده باشد.

جراح بینی خوب در شیراز

جراح بيني باید بتواند تناسب را بین بینی و سایر اجزای صورت ایجاد نماید. همچنین برطرف کردن مشکلات تنفسی و اصلاح مشکلات ظاهری بینی از جمله مواردی است که جراح بینی خوب باید بتواند با مهارت و تخصص خود آن را انجام دهد تا نتیجه موفقی از انتظارات بیمار حاصل شود.