جراحی بینی باز ، تکنیکی است که می توان با تکیه بر آن جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) ، عمل انحراف بینی (سپتوپلاستی) ، جراحی ثانویه بینی و سایر عمل ها پیچیده در ساختمان بینی را انجام داد. این روش کاربردی به دلیل مزایایی که دارد بسیار مورد توجه جراحان ، قرار گرفته است. در ادامه قصد داریم ، این تکنیک از جراحی بینی را بیشتر شرح دهیم. بدین ترتیب اگر درصدد انجام عمل بینی خود هستید ، پیشنهاد می دهیم جهت اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب همراه ما باشید. موضوعاتی که در این مقاله از دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی شیراز ، بررسی می شود ، عبارتند از :

 1. عمل بینی باز چگونه است ؟
 2. عمل بینی بسته بهتر است یا باز ؟
 3. مزایا عمل باز بینی چیست ؟
 4. معایب عمل باز بینی چیست ؟
 5. چه کسانی کاندیدای عمل باز در بینی هستند ؟
 6. عمل زیبایی بینی باز چگونه است ؟
 7. تفاوت جراحی باز و بسته در بینی چیست ؟
 8. هزینه عمل باز چقدر است ؟

جراحی بینی باز - دکتر شادی جوادی

تکنیک جراحی بینی باز

در فرآیند عمل بینی به روش باز ، پوست باز می شود. این شکاف توسط پزشک در حد فاصل دو حفره بینی ایجاد خواهد شد. پس از آن پزشک می تواند ساختار بینی را به طور کامل ببیند. بعد از انجام تغییرات در راستای سلامتی یا زیبایی ، بهترین جراح زیبایی بینی در شیراز ريال پوست بینی را مجدد روی ساختمان قرار می دهد و آن ها را بخیه می کند.

جراحی بینی باز بهتر از بسته است !

به طور کلی در فرآیند مذکور ، ما دو تکنیک به نام بسته و باز داریم. تکنیک بسته در واقع ابداع کننده عمل زیبایی بینی و اولین روش در فرآیند مذکور است. اما به دلیل محدودیت هایی که در طی استفاده از این پروسه ، برای پزشک فراهم بوده است ، به مرور نیاز به بهره گیری از روشی دقیق تر در جراحان احساس شد. بعد از آن ، تکنیک باز عمل زیبایی و درمانی بینی ابداع شد. روش باز به دلیل دسترسی مستقیم و راحتی که برای بهترین دکتر زیبایی شیراز ایجاد می کند ، نسبت به روش بسته ارجحیت دارد.

 • توجه ! گرچه جراحی بینی باز بهتر از بسته است ، اما گاهی به دلیل تغییرات جزئی در بینی و صلاحدید پزشک عمل بسته بینی برای متقاضی مناسب تر خواهد بود. بنابراین بسته به شرایط متقاضی ، هر کدام از روش ها مزایا و معایب خود را دارند ، اما به طور کلی عمل باز بینی ، دقیق تر بوده و امکان تغییرات پیچیده تر در استفاده از روش مذکور مهیا است.

مزایا جراحی بینی باز

 • ایجاد دید مستقیم به ساختمان بینی
 • امکان جایگذاری گرافت استخوانی و غضروفی
 • امکان انجام جراحی زیبایی بینی با قابلیت مانور زیاد (رینوپلاستی فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی)
 • ریسک بسیار کم
 • امکان انجام عمل های ترمیمی بینی
 • امکان رفع سپتوم کج بینی و مشکلات تنفسی

معایب جراحی بینی باز

 • ایجاد بخیه
 • تورم زیاد نسبت به روش بسته
 • زمان طولانی تر پروسه عمل
 • دوره نقاهت طولانی تر نسبت به روش بسته

توجه !

گرچه جراحی بینی باز ، معایبی نظیر تورم یشتر ، دوره نقاهت بیشتر و دیگر موارد گفته شده است ، اما این معایب ناشی از دقت انجام پروسه عمل زیبایی بینی است و دلیلی بر بودن روش مذکور ، نمی شود.

 

جراحی بینی باز - دکتر شادی جوادی

 

کاندیدای عمل بینی با روش باز

بسیاری از افرادی که خواستار عمل سلامتی یا زیبایی در بینی خود هستند ، کاندیدای استفاده از تکنیک باز هستند. اما بررسی جزئی آن ، شامل موارد زیر است :

 • متقاضیان جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی با تغییر فرم زیاد
 • متقاضیان عمل سپتوم کج بینی جهت بدست آوردن سلامتی تنفس و رفع انحراف در بینی
 • افراد نیازمند به عمل ترمیمی بینی

مزیت های جراحی زیبایی بینی باز

هنگامی که پزشک عمل زیبایی بینی را با استفاده از تکنیک باز انجام می دهد. می تواند هر گونه تغییر در ظاهر بینی ایجاد کند. البته این تغییرها با توجه به اصول زیبایی شناسی و با حفظ سلامت افراد انجام می گیرد. بدین ترتیب فرم فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی به راحتی در فرآیند رینوپلاستی باز بدست می آید. از دیگر مزیت های این پروسه زیبایی ریسک کمتر و عدم آسیب به عصب های بویایی است. این مزیت به دلیل دید مستقیم پزشک به ساختمان بینی است. اگر بینی شما گوشتی باشد و بدین دلیل از غضروف استخوان نرمی تشکیل شده باشد ، پزشک در تکنیک جراحی بینی باز در شیراز ، می تواند گرافت یا پروتز جهت استقامت سازی در بینی کار بگذارد. در صورتی که نیاز به استفاده از گرافت نباشد ، در تکنیک باز است که پزشک می تواند به غضروف ها و استخوان ها استقامت ببخشد.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

 1. در تکنیک بسته بخیه ایجاد نمی شود ؛ اما در تکنیک باز بخیه در سطح پوست ایجاد خواهد شد.
 2. در تکنیک بسته تغییرات جزئی از راه داخل بینی انجام می شود ، اما در روش دیگر ، تغییرات از بیرون بینی و با دسترسی مستقیم انجام خواهد شد.
 3. در روش بسته ، بیهوشی ضعیف تر یا حتی ممکن است بی حسی موضعی انجام گیرد ؛ اما دیگر روش ، نیازمند بیهوشی عمیق تر نظیر بیهوشی عمومی یا وریدی است.
 4. مدت زمان انجام عمل بسته بینی بسیار کوتاه تر از عمل باز بینی است.
 5. امکان خطا در روش بسته بسیار بیشتر از دیگر روش است.

هزینه جراحی بینی باز در شیراز

هزینه پروسه عمل در بینی به موارد زیادی از جمله موارد زیر بستگی دارد :

 1. فرم بینی کنونی
 2. فرم بینی جدید
 3. آزمایش های لازم
 4. دستمزد جراح انتخابی
 5. نوع عمل (سلامتی یا زیبایی)
 6. کلینیک یا بیمارستان انتخابی
 7. جغرافیا محل زندگی

بدین ترتیب ، هزینه این پروسه به عوامل متعددی بستگی دارد که هر کدام از آن ها در مراجعه کنندگان با ویژگی های متفاوت ، تفاوت خواهد داشت. لذا پیشنهاد می دهیم جهت دریافت اطلاعات دقیق از هزینه جراحی زیبایی بینی در شیراز یا دیگر جراحی ها ، با پزشک انتخاب خود تماس حاصل فرمایید.

جراحی بینی باز - دکتر شادی جوادی

آیا جراحی بینی به روش باز عوارض دارد ؟

به صورت کلی عمل زیبایی بینی با برخی عوارض جانبی از جمله کبودی ، تورم و خونریزی همراه است. این عوارض کاملا طبیعی و قابل انتظار است. در صورتی که این جراحی با روش باز انجام شود ، میزان کبودی و تورم به دلیل ایجاد برش های جراحی روی پوست و همچنین ایجاد تغییرات وسیع تر ، بیشتر خواهد بود. همچنین یکی از عوارض احتمالی این روش که ممکن است موجب نگرانی متقاضیان عمل بینی به روش باز شود ، باقی ماندن جای زخم و یا اسکار بعد از جراحی است. برای جلوگیری از این عارضه نیز می توانید از پمادهای ترمیم کننده پوست با مشورت پزشک استفاده نمایید. همچنین خوب است بدانید که اگر پزشک از مهارت و تبحر بالایی برخوردار باشد ، برش های جراحی با نهایت دقت و ظرافت ایجاد خواهد شد و به این ترتیب ، جای بخیه های بعد از مدتی محو شده و از بین خواهد رفت.

آیا مدت زمان انجام عمل بینی به روش بسته کمتر از مدت زمان عمل بینی با روش باز است ؟

از آنجایی که جراحی بینی بسته در مواردی که نیاز به تغییرات وسیع نباشد ، کاربرد دارد ، مدت زمان جراحی نیز نسبت به جراحی باز کوتاه تر می باشد.

آیا از تکنیک باز می توان برای عمل ترمیمی بینی استفاده نمود ؟

بله در واقع بهترین تکنیک برای انجام جراحی ترمیمی بینی ، روش باز می باشد ؛ زیرا در اینصورت دکتر عمل بینی شیراز به خوبی می تواند به ساختمان داخلی بینی دسترسی داشته باشد ، مشکلات بینی ناشی از جراحی اولیه را بررسی و اصلاح نماید. پیوند غضروف نیز که در جراحی بینی ثانویه کاربرد دارد ، در تکنیک باز راحت تر قابل انجام است.

برطرف نمودن مشکلات نوک بینی با چه روشی مناسب است ؟

شاید این تصور وجود داشته باشد از آنجایی که نوک بینی کاملا در دسترس است ، با روش بسته بتوان به راحتی اصلاحات لازم را انجام داد در صورتی که در واقعیت چنین امری امکان پذیر نیست و اگر نیاز به ایجاد تغییرات گسترده در نوک بینی باشد ، باید از روش باز کمک گرفته شود.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب خواندید ، در رابطه با پروسه جراحی بینی باز , مزایا ، معایب و دیگر نکات لازم ، اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دادیم. فراموش نکنید که این پروسه عمل برای بینی هایی که نیازمند تغییرات پیچیده هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل دسترسی گسترده ای که حین انجام فرآیند به پزشک می دهد ، ریسک کم و نتیجه مثبتی به همراه دارد.