جراحی بینی طبیعی با رفع ایرادات بینی ، چهره زیباجو را به صورت کاملا نچرال ، زیباتر می کند. دنیای امروز ، دنیایی طبیعی با عمل های نامحسوس اما تاثیر گذار ، در زیبایی است. متقاضیان زیادی تمایل دارند بعد از انجام فرآیند جراحی بینی ، فرم بینی و چهره شان حالت طبیعی خود را حفظ کند. این هدف آن ها نه تنها زیبایی متدام را برای آن ها ایجاد می کند، بلکه در حفظ سلامتی آن ها نیز بسیار اهمیت دارد. اگر برایتان سوال شده است که چگونه عمل زیبایی بینی با فرم طبیعی زیبایی متداوم و حفظ سلامت در پیش دارد ، به نکات گفته شده در ادامه این مقاله توجه کنید. در ادامه این مطلب علاوه بر موارد گفته شده ، دیگر موارد حائز اهمیت در جراحی زیبایی بینی طبیعی گفته می شود.

جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی چه ایراداتی برطرف می شود؟

هر ایرادی که با استاندارد های زیبایی شناسی در تداخل باشد ، در عمل زیبایی بینی نچرال برطرف می شود. در پروسه زیبایی شناسی ، پزشک زوایای بینی را مطابق با ابعاد کلی صورت ، همچنین اجزای جزئی آن بررسی می کند و سپس تغییرات لازم را انجام می دهد. مواردی که طی این بررسی برطرف می شوند ، شامل موارد زیر هستند:

 • رفع پهنای زیاد بینی
 • از بین بردن قوز در بینی
 • کوچک کردن حفره های بینی مطابق با استاندارد های زیبایی و سلامت
 • رفع افتادگی در نوک بینی
 • ایجاد تقارن در فرم کلی بینی

بزرگ کردن مجاری تفس (در صورتی که زیباجو در گذشته عمل بینی فانتزی انجام داده باشد و طی آن حفره های بینی بسیار کوچک شده باشند ، عمل مجدد جهت باز شدن حفره و تبدیل آن به سایز استاندارد انجام می شود.)

در جراحی بینی طبیعی ، رفع ایرادات بینی بر چه اساسی است؟

در گذشته عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی با فرم فانتزی بسیار مورد توجه قرار گرفته بود. به گونه ای که این پروسه زیبایی بدون درنظر گرفتن شرایط سلامتی و حتی زیبایی کلی صورت ، روی همه متقاضیان انجام می شد. اما به گذشت زمان و مواجه شدن با عوارض این فرآیند ، پزشکان متوجه شدند که تمام بینی ها با هر اندازه ای و تمام صورت ها با هر فرمی ، مناسب عمل بینی فانتزی نیستند. بدین ترتیب استاندارهای زیر جهت زیبایی طبیعی توام باسلامتی ایجاد شد:

 • بررسی پهنای بینی با فاصله دو چشم از یکدیگر
 • چک زاویه بینی با لب
 • اندازه گیری فاصله نوک بینی با لب بالایی
 • اندازه گیری و ارتباط حفره های بینی از پایین تا بالا (اندازه حفره های بینی در پایین باید دو برابر اندازه آن ها در نوک بینی باشد.)
 • چک ارتفاع بینی از صورت
 • مقدار طول بینی
 • مقایسه پهنای بینی و ارتباط کلی آن ها با لب

جراحی بینی طبیعی

تکنیک جراحی بینی طبیعی چیست؟

به طور کلی عمل بینی با بهره گیری از دو تکنیک انجام می شود. تکنیک باز و تکنیک بسته از روش های رینوپلاستی هستند. هر کدام از روش های گفته شده بسته به شرایط زیباجو و صلاحدید پزشک انتخاب می شوند و مزایا خود را رقم می زنند. اما جراحی بینی طبیعی با تکنیک باز بسیار بیشتر از روش بسته مورد استقبال اکثر جراحان قرار گرفته است. به نوعی این روش شرایط ایمن تری ایجاد می کند و نوین تر از عمل بسته بینی ست.

عمل بینی با روش باز ، دسترسی مستقیم برای جراح ایجاد کرده و بدین تریب احتمال بروز خطا را به شدت کم می کند. همچنین به دلیل دقت بالا و دسترسی کامل که تکنیک باز برای جراحان ایجاد می کند ، این روش در عمل های پیچیده تر بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

در رینوپلاستی طبیعی نیز  جهت ایجاد تقارن کامل و ساخت بهترین فرم بینی ، فرآیند با بهره گیری از تکنیک باز انجام می شود.

مهم ترین دلیل انجام جراحی بینی طبیعی چیست؟

زیبایی طبیعی توام با سلامتی از مهم ترین دلایل رینوپلاستی با سبک طبیعی است. چرا که گاهی پروسه عمل با فرم فانتزی به سلامت افراد آسیب می زند و در طولانی مدت نیز ممکن است احساس نازیبایی در زیباجو القا کند. در ادمه جهت درک بهتر این موضوع را با ایجاد مثالی شرح می دهیم.

تصور کنید خانم یا آقا زیباجو با فرم بینی بسیار بزرگ و حفره های بزرگ ، تقاضای رینوپلاستی فانتزی دارد. و جراح طبق خواسته زیبا جو و بدون درنظر گرفتن قوانین زیبایی شناسی و سلامت تنفس وی ، خواسته زیباجو را عملی می کند. در چنین شرایطی به دلیل زیاد کوچک شدن حفره های بینی ، راه تنفس مسدود شده و بدین ترتیب سلامت زیبا جو تا حدی از بین می رود. چرا که افراد که حفره های بزرگ تری دارند ، جهت تنفس و سلامتی دستگاه های درونی نیاز دارند هوای بیشتری وارد بدن خون کنند.

همچنین از آن جا که فرم بینی مطابق استاندارد کوچک نشده است ، با گذشت زمان ، فرم قوص دار و کوچک بینی و عدم تناسب آن با چهره زیباجو ، متقاضی را دلزده کرده و بدین ترتیب وی ناچار به جراحی ترمیمی بینی می شود.

بنا برا این گفته ها جراحی بینی طبیعی ، زیبایی توام با سلامتی را برای متقاضیان این عمل به وجود می آورد.

مزایای جراحی زیبایی بینی طبیعی

 • ایجاد تناسب بیشتر در صورت
 • ظاهر شدن بیشتر زیبایی دیگر اجزای صورت (ایجاد تناسب کلی در صورت ، دیگر اجزای صورت را زیباتر نشان می دهد.)
 • زیبایی بیشتر
 • احساس اعتماد بنفس
 • بالا رفتن جایگاه اجتماعی (در ادامه بالارفتن اعتماد بنفس)
 • جراحی بینی طبیعی

بهترین سن رینوپلاستی

پس از اتمام دوران بلوغ در دخترها و پسر ها ، امکان جراحی بینی طبیعی وجود دارد. اما قبل از این دوران به دلیل آن که هنوز بینی فرم اصلی خود را نشان نداده است و در حال تغییر شکل است ، این پروسه زیبایی انجام نمی شود. همچنین رینوپلاستی در افراد میان سال ، انجام می شود ؛ اما بهترین زمان انجام این فرآیند زیبایی ، در دهه دوم و سوم افراد است.

در دهه دوم و سوم زندگی ، سطح کلاژن سازی ، الاستیسیته و مواد مغذی و ترمیم کننده پوست همچنان بالا است. بدین سبب بعد از انجام پروسه ، فرم بینی بهتر جوش می خورد. در صورتی که در سنین بالاتر قصد انجام عمل زیبایی بینی دارند ، پییشنهاد می دهیم طبق دستور پزشک قبل از انجام این فرآیند ویتامین های مورد نیاز را استفاده کرده و سپس به عمل بینی اقدام کنید.