متقاضیان جراحی بینی گوشتی یا رینوپلاستی گوشتی ، همانطور که از نام مشخص است ، افرادی با بینی های گوشتی هستند. به دلیل اهمیتی که فرم دماغ در ظاهر افراد ایجاد می کند ، عمل زیبایی بینی از پرطرفدارتر ین عمل های زیبایی محسوب می شود. متقاضیان عمل زیبایی بینی گوشتی همواره سوالات و نگرانی هایی از روند تغییر فرم بینی خود دارند. بنابراین تصمیم گرفتیم مطلبی در خصوص سوالات پرتکرار و نگرانی های احتمالی تهیه کنیم. اگر شما نیز قصد انجام عمل بینی گوشتی با دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی رشت را دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر شادی جوادی

انواع روش های جراحی بینی گوشتی

بعد از انجام عملیات بیهوشی ، پزشک کار خود را شروع می کند. روند جراحی بینی گوشتی بسته به روش آن متفاوت است. دو روش رینوپلاستی شامل عمل زیبایی بسته بینی و عمل زیبایی باز بینی هستند. در ادامه هر یک را شرح می دهیم.

عمل بسته بینی گوشتی

در این روش ، عمل بینی گوشتی از داخل بینی انجام می شود. بدین صورت که پزشک با استفاده از ابزار خاص پزشک پوست بینی را از آن جدا کرده و به بالا می برد . در حین عملیات پوست توسط ابزار جراحی بالا نگه داشته می شود.

عمل باز بینی گوشتی

در این روش جراح ابتدا ناحیه کلوملا ( حدفاصل بین دو سوراخ بینی ) را برش داده و آن را تا جایی امتداد می دهد که دید کافی به ساختمان بینی برای وی فراهم شود. هنگامی که دسترسی کامل جراح به ساختمان دماغ مهیا شد ، تغییرات فرم دهی را انجام می دهد. در جراحی بینی گوشتی علاوه بر فرم دهی بینی ، پزشک غضروف ها و استخوان های بینی را نیز سفت می کند. او برای این کار غضروف ها را رو هم گذاشته و فرم دهی می کند. این مرحله اضافه از بازگشت پذیری فرم بینی بعد از عمل جلوگیری کرده و سبب تصویب فرم جدید در بینی گوشتی می شود. بعد از اتمام کار پوست برش خورده مجدد روی بینی قرار گرفته و بخیه می شود. از آن جا که پوست بینی های گوشتی ضخیم است ، چسباندم پوست به فرم جدید دماغ چالش برانگیز است و مهارت بالای پزشک را می طلبد. بنابراین بهتر است قبل از هرگونه اقدامی جهت تغییر شکل بینی ، از مهارت و تجربه پزشک خود به اندازه کافی اطلاع داشته باشید.

نمونه ای از جراحی بینی گوشتی توسط دکتر شادی جوادی 

 

 

روش های کاهش ورم بعد از عمل بینی گوشتی

پس از عمل زیبایی بینی گوشتی ، شاهد ورم آن خواهیم بود . این ورم که ناشی از مایع مخاط داخل بینی و آسیب وارد شده حین عمل جراحی ، است با گذشت حدود دو هفته بسیار کاهش می یابد؛ اما دقت داشته باشید که تغییر شکل بینی و کاهش تمام ورم نیاز به زمان دارد. در بینی های گوشتی معمولا حدود یکسال بعد فرم واقعی بینی مشخص می شود . بنابراین پیشنهاد می دهیم زیر یک سال به هیچ وجه فرم بینی خود را قضاوت نکنید.

 • کمپرس آب سرد ، تاثیر شایانی در کاهش ورم بینی و اطراف آن دارد. پیشنهاد می دهیم به مدت حداقل 24 ساعت بعد از عمل بینی گوشتی در رشت از کمپرس آب سرد بهره مند شوید.
 • هنگامی که شرایط حمام کردن را پیدا کردید ، بهتر است استحمام را سریع انجام داده و اجازه ندهید بخار ناشی از آب داغ با بینی شما تماس داشته باشد. این امر تورم را تشدید می کند.
 • کاهش مصرف نمک در کاهش ورم دماغ گوشتی تاثیر بسزایی دارد. چرا که سدیم موجود در نمک خود تورم ایجاد می کند.
 • پیاده روی آرام به گونه ای که ضربان قلب بالا نرود، انتقال گردش خون را بهتر کرده و موجب کاهش تورم می شود.
 • زاویه نگه داشتن سر از دیگر موارد کنترل کننده ورم است. بهترین حالت آن است که سر خود را در حالت طبیعی و کمی رو به بالا نگه دارید. پیشنهاد می دهیم هرگز سر خود را پایین نیندازید .

تاثیر ضخامت پوست جراحی بینی گوشتی

می توان گفت ضخامت پوست در نتیجه عمل زیبایی بینی گوشتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است تا جایی که در جلسه مشاوره با دکشتر شادی جوادی ، بهترین دکتر عمل بینی رشت ، ابتدا ضخامت پوست شما بررسی و معاینه می شود ، در صورتی که پوست از کیفیت و ضخامت خوبی برخوردار نباشد ، انجام رینوپلاستی پیشنهاد نمی شود ؛ چرا که در انتها نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد و این مسئله سبب عدم رضایت بیمار و همچنین جراح بینی می شود ؛ بنابراین شما هم حتما متوجه این موضوع شده اید که برخی از افراد که بینی آن ها گوشتی است ، از انجام جراحی بینی نتیجه خوبی به دست می آورند و بینی آن ها دچار تغییرات مثبت خوبی می شود ، این در حالی است که بینی عده دیگر عملا بعد از انجام جراحی دچار تغییرات چشمگیر و خوبی نمی شود که می توان گفت این مسئله با ضخامت پوست ارتباط دارد. فاکتورهای دیگری که در نتیجه جراحی زیبایی بینی نقش دارند ، کیفیت غضروف و استخوان های بینی است که خوشبختانه امروزه به کمک پیوند غضروفی و گرافت گذاری این مشکل به آسانی قابل برطرف شدن است.

آیا جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر است؟

در گذشته به دلیل متدهای جراحی قدیمی و اشتباه ، بهترین گزینه ها جهت عمل زیبایی بینی ، دماغ هایی با فرم استخوانی بود ؛ چرا که فرم بینی های گوشتی به دلیل غضروف و استخوان نرم بعد از مدتی باز می گشت. اما امروزه با اضافه کردن یک مرحله دیگر به جراحی بینی گوشتی در رشت (همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم) ، یعنی محکم کردن غضروف و استخوان ، بازگشت پذیری این فرم از بینی ها از بین رفته است. بنابراین متقاضی زیبا و با فرم بینی گوشتی می تواند بدون هیچ نگرانی از برگشت پذیری مدل بینی خود ، تحت عمل جراحی قرار گیرد.

بهترین جراح بینی گوشتی در رشت

دنیای امروز از نگاه مدرن ، زیبایی را به عنوان نوعی پدیده نسبی می داند که به موجب آن در پروسه رینوپلاستی گوشتی ، تکنیک های متفاوتی ، مناسب با ویژگی بینی هر چهره ، به کار می گیرد. افرادی که از این نوع بینی برخوردارند ، شهرت بسیاری در انواع سوراخ های بینی بزرگ ، پوست ضخیم و نوک بینی پهن دارند. از این رو ویژگی های بینی گوشتی این نوع را به یکی از چالش برانگیزترین و دشوارترین فرایندهای رینوپلاستی تبدیل کرده است. اینجاست که انتخاب یک جراح حاذق با تجربه که دارای علم بالای جراحی است پا به میدان می گذارد و نتیجه ای تحسین برانگیز را خلق ، و به تصویر می کشد.

اگر جز افرادی هستید که بینی گوشتی داشته و قصد جراحی آن را دارید ، باید این حقیقت را بدانید که بینی تان از آن دسته است که حساسیت و دقت عمل بسیار بالایی در انتخاب جراح بینی می طلبد. همانطور که چندین مرتبه ذکر شد ، بینی های گوشتی دارای غدد چربی بزرگ و همچنین پوست ضخیم می باشند. غضروف این نوع بینی ، ضعیف است و در حین لمس ، به راحتی جابجا می شود. این بافت غضروفی ضعیف سبب پیچیدگی جراحی بینی گوشتی می شود.

طی فرایند عمل بینی گوشتی ، پزشک باید چارچوب غضروفی ضعیف را توسط روش های مناسب ، تقویت کرده تا فرم جدید و بدون ایرادی را ایجاد کند. در واقع برای خلق بهترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی ، پزشک منتخب با کیفیت جراحی بینی گوشتی بالا در رشت باید از متدهای گرافت گذاری برای رفع نواقص این نوع بینی و روش های دیگر در حفظ آناتومی جدید بینی واقف باشد. یکی دیگر از نقاط ضعف بینی گوشتی ، پره های بینی پهن و باز آن می باشد که حین این پروسیجر باید تا اندازه استاندارد و طبیعی جمع شوند. نکته قابل توجه این است که رینوپلاستی گوشتی همچون سایر بینی ها ، باید به دست جراحی ماهر ، نتیجه ای ایجاد کند که حاصل آن ، نشستن لبخند رضایت بر لب های داوطلب باشد.

نحوه بیهوشی در جراحی بینی گوشتی

در حالت کلی سه نوع بیهوشی داریم که در ادامه هر یک را به اختصار توضیح می دهیم. اما جهت جراحی بینی گوشتی در رشت با دکتر شادی جوادی ، ترجیحا از روش بیهوشی عمومی استفاده می کنند.

 • بیهوشی موضعی

در این روش ، فرد هوشیار است اما قسمتی از بدن که تحت عمل قرار می گیرد به صورت موضعی سر می شود. بدین ترتیب بیمار دردی را احساس نمی کند. این روش عموما برای عمل های سرپایی انجام می شود و در رینوپلاستی نمی تواند نقشی داشته باشد.

 • بیهوشی وریدی

این نوع بیهوشی به نوعی ترکیب از روش بیهوشی موضعی است. در این روش علاوه بر بی حسی موضعی ، فرد تحت تزریق مواد خواب آور قرار گرفته و به خواب می رود. بیهوشی وریدی به گونه ای است که فرد پس از به خواب رفتن امکان تنفس را به تنهایی و بدون کمک دستگاه دارد. یکی از ایرادات این روش آن است که فرد پس از خارج شدن از ریکاوری درباره تجربه خود از شنیدن صدای چکش و شکستن استخوان صحبت می کند. بنابراین در شرایط خاص و عمل های سبک تر فرم دهی بینی ، از این روش استفاده می شود.

 • بیهوشی عمومی

بیهوشی عمومی ، بهترین روش جهت جراحی بینی گوشتی است. در این روش زیبا جو کاملا بی هوش می شود ، به گونه ای که برای تنفس نیاز به دستگاه دارد. در بیهوشی عمومی علاوه بر آن که از راه آنژیوکت به رگ متقاضی داروی بیهوشی وارد می شود ، از طریق ماسک اکسیژن نیز گاز بیهوشی استنشاق می کند و به خواب عمیق می رود. خوبی این نوع بیهوشی آن است که فرد پس از دریافت هوشیاری از اتاق عمل صدایی نشنیده است و تجربه ناگواری ندارد.

فیلم رینوپلاستی گوشتی به صورت کارتونی

سوالات متداول

 • سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی چه زمانی است ؟

در صورتی که جراحی بینی گوشتی در رشت با دکتر شادی جوادی ، جراح بینی خوب ، با هدف زیبایی انجام شود ، لازم است حتما تا پایان بلوغ و رشد تکمیلی استخوان های صورت و بدن صبر شود ؛ چرا که در غیر اینصورت نتیجه جراحی با رشد پیدا کردن بینی و سایر اعضای صورت دچار تغییر خواهد شد. در مواردی که هدف از انجام این پروسه درمان های پزشکی ، برطرف کردن نقص مادرزادی و یا رفع مشکلات انسداد بینی و سایر ناهنجاری ها باشد ، می توان قبل از 18 سالگی و سن بلوغ نیز این جراحی را انجام داد.

 • تا چه مدت بعد از رینوپلاستی بینی گوشتی باید چسب زد ؟

چسب زدن بینی در دو هفته اول بعد از جراحی بینی گوشتی در رشت ، به بهتر فرم گرفتن و کاهش تورم آن کمک می کند ؛ اما بعد از دو هفته چسب جهت کاهش تورم استفاده می شود . حتما مدت زمان چسب زدن را مطابق با تجویز پزشک انجام دهید و اطمینان داشته باشید که پزشک بهترین ها را به شما پیشنهاد می کند.

افرادی که بینی گوشتی دارند بهتر است تا 2 ماه به صورت مداوم از چسب بینی استفاده کنند. سپس بعد از این بازه زمانی تا 3 الی 4 ماه می توانند تنها در شب ها و یا در مواقعی که احساس می کنند تورم بینی آن ها زیاد شده است ، به بینی خود چسب بزنند. بعد از گذشت 4 ماه از انجام جراحی ، چسب زدن به بینی توصیه نمی شود.

 • آیا بینی گوشتی دچار افتادگی می شود؟

افراد بسیاری بر این باورند که بعد از گذشت مدتی از جراحی بینی گوشتی ، این نوع به افتادگی دچار می شود. از این رو باید گفت که تنها در صورتی این تصور صحت پیدا می کند که رینوپلاستی گوشتی توسط پزشکی بی تجربه که در تقویت چارچوب بینی ملاحظات لازم را رعایت نکرده اتفاق می افتد و در نتیجه پس از این پروسیجر نیز ، بینی از قدرت و استحکام لازم را برای حفظ چارچوب جدید برخوردار نیست ، لذا دچار افتادگی می شود. نقطه مقابل این امر نیز ، سپردن جراحی زیبایی بینی گوشتی به دست یک جراح خوب است که با ایجاد چارچوبی قدرتمند با گذر زمان نیز هیچ تغییری در آن ایجاد نشده و ساختارجدید به خوبی در جای خود باقی می ماند. به همین جهت ، برای کسب نتیجه ای موفقیت آمیز ، بهتر است در انتخاب جراح بینی گوشتی متبحر در رشت ، تحقیقات میدانی دقیق و همچنین دقت عمل لازم را به کار گیرید.