جراحی بینی از جمله پرطرفدارترین عمل های جراحی در سراسر جهان است که گاه با هدف درمانی و گاه با هدف زیبایی انجام می شود. دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز ، انواع خدمات جراحی زیبایی و درمانی را ارائه می نماید. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در رابطه با عمل بینی در شیراز و نکات مراقبتی مهم را خدمت تان ارائه کرده ایم.

جراحی بینی - دکتر شادی جوادی

انواع مدل های بینی

بینی ها معمولا بر اساس ساختار و نوع پوست و غضروف در سه دسته جای می گیرند :

 • بینی های استخوانی

بینی هایی دارای پوست نازک ، قابل لمس و غضروف و بافت استخوانی محکم هستند. این بینی ها دارای قوز روی بینی هستند.

 • بینی های گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم ، چرب و بافت و غضروف ضعیف هستند. فرم نوک بینی در این بینی ها عموماً گرد و پهن می باشد.

 • بینی های ترکیبی

ترکیبی از ویژگی های بینی های استخوانی و گوشتی را دارند. ممکن است مانند بینی های استخوانی دارای قوز روی بینی یا مانند بینی های گوشتی دارای نوک پهن و پوست ضخیم یا چرب باشند. هر چه ضخامت پوست بینی کمتر باشد ، جراحی بینی در شیراز با موفقیت بیشتری صورت می گیرد.

کاندیدای مناسب جراحی بینی در شیراز

داوطلبان عمل زیبایی بینی ، اغلب افراد و زیباجویانی دارای سلامت عمومی بالا می باشند که می بایست انتظارات منطقی از نتایج درمان داشته باشند. بهترین جراح بینی شیراز ، توانایی درمان بیماران در سنین مختلف بعد از سن بلوغ در دختران و پسران را دارد. همچنین لازم است که متقاضی تا زمان تکمیل رشد بینی خود ، پیش از قرار گرفتن تحت عمل بینی در شیراز ، دست نگه دارد. زیرا رینوپلاستی در سنین پایین و قبل از تکمیل رشد بینی می تواند منجر به تغییر نتایج جراحی شود. اگر قصد رسیدن به یک یا چند مورد از تاثیرات زیر در نتیجه جراحی بینی خود دارید ، می توانید اقدام به رینوپلاستی کنید.

 • تغییر شکل ، اندازه یا زاویه بینی
 • اصلاح آسیب های فانکشنال مانند سپتوم کج
 • بهبود تنفس
 • صاف شدن قوز موجود در سطح بینی
 • ایجاد شکل ظاهری متقارن
 • بهبود در ظاهر سوراخ های بینی

اهداف جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی می تواند با هدف تغییر در شکل و اندازه بینی یا بهبود مشکلات تنفسی انجام شود. در ادامه چند مدل از درخواست بیماران دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح بینی شیراز و اهداف آن ها از عمل جراحی بینی در شیراز را بیان می کنیم :

 • باریک کردن استخوان بینی
 • کوچک کردن سوراخ بینی یا تغییر در فرم پره های بینی
 • صاف کردن تیغه بینی
 • بهبود افتادگی نوک بینی و تغییر در شکل و اندازه آن
 • ایجاد زاویه مناسب بین بینی و لب ها
 • بهبود مشکلات تنفسی

انواع عمل بینی در شیراز

بینی را بعد از جراحی می توان به فرم های ذیل جراحی نمود :

عمل طبیعی بینی

در این روش عیب های ظاهری بینی مانند قوز بینی ، افتادگی نوک بینی ، انحراف بینی و غیره برطرف می شود و پهنای نوک بینی برای زیباتر شدن ظاهر بینی اصلاح می گردد ؛ به گونه ای که بینی شکل عملی یا مصنوعی پیدا نکند و در تناسب با اجزای صورت باشد. معمولاً نتیجه حاصل از جراحی بینی گوشتی در این دسته قرار می گیرد. جراحی طبیعی بینی رواج بیشتری در میان آقایان دارد.

جراحی بینی - دکتر شادی جوادی

عمل نیمه فانتزی بینی

روشی است که در آن علاوه بر در نظر گرفتن تناسب بینی با اجزای صورت ، نوک بینی نسبت به حالت طبیعی سربالاتر می باشد و قوس بینی کمی بیشتر است. همچنین پهنای بینی و سایز سوراخ ها کمی باریک تر از حالت طبیعی است. در جراحی نیمه فانتزی بینی نیز این عضو حالت غیر طبیعی ندارد و قوس بینی سرسره ای نخواهد بود. این روش طرفداران بیشتری در خانم ها دارد.

عمل فانتزی بینی یا عمل بینی عروسکی

مهم ترین مشخصات این مدل جراحی بینی در شیراز ، بالارفتن بیش از حد نوک بینی ، قوس بیش از حد بینی و کوچک شدن زیاد از حد سایز بینی می باشد. در نگاه اول عملی بودن بینی مشخص می شود. ممکن است پس از جراحی زیبایی بینی فانتزی ، زیباجو دچار مشکلات تنفسی و بویایی شود و انجام آن توصیه نمی شود. زیرا در دراز مدت معمولاً نارضایتی فرد را در پی دارد.

جراحی بینی ترمیمی

گاهی اوقات افراد بعد از انجام این پروسه از نتیجه راضی نخواهند بود و یا از لحاظ عملکردی ، مشکلاتی به مشکلات قبلی آن ها اضافه می شود. در این صورت این دسته از افراد می توانند دوباره عمل زیبایی بینی را انجام دهند. این رویکرد با نام ریویژن رینوپلاستی نیز شناخته می شود و تنها باید به دست یک جراح بینی خوب در شیراز به انجام برسد تا این بار ، نتیجه حاصل شده درست طبق انتظارات و ایده آل های بیمار باشد. توجه داشته باشید از آنجایی که ساختار و شکل بینی یک بار دستخوش تغییر شده است ، بنابراین عمل ثانویه بینی با چالش ها و دشواری بیشتری همراه خواهد بود ، بنابراین ضروری است تا در انتخاب دکتر مورد نظر خود نهایت دقت را به خرج دهید.

مشکلاتی که ممکن است در جراحی اولیه به وجود آمده باشند شامل مواری مثل سوراخ شدن سپتوم ، تشکیل بافت اسکار ، حذف بیش از حد غضروف ، انحراف بینی و مسدود شدن راه تنفسی می شود.

در رینوپلاستی ترمیمی چه اقداماتی صورت می پذیرد؟

معمولا نیاز است تا در این عمل ، پزشک از پیوند غضروف برای مستحکم ساختن نوک و پل بینی استفاده نماید. معمولا غضروف سپتوم کافی نیست و جراحان باید از جای دیگری از بدن ، مثل گوش یا دنده غضروف بگیرند. برای پنهان ساختن ناهنجاری هایی که در بافت نرم در قسمت پل و یا نوک بینی به وجود آمده نیز باید از بافتی استفاده کرد که نقش یک فیلر طبیعی را ایفا کند. بهترین منبع برای به دست آوردن این بافت ، فاشیای شقیقه می باشد. در این روند یک برش در خط رشد مو زده می شود تا اسکار آن نیز باقی نماند. برای اینکه به بهترین نتیجه برسید ، توصیه می شود تا برای انجام جراحی بینی در شیراز ، به یک جراح متبحر و مجرب مراجعه نمایید.

عمل بینی کج

زمانی که بینی طی اتفاقاتی مانند تصادف ، جراحی اولیه بینی و یا حتی ایرادات مادرزادی در یک خط مستقیم قرار نگیرد ، یعنی دچار کجی شده است. میزان منحرف بودن این عضو به علت بروز آن وابسته است و علاوه بر مشکلات زیبایی که طی آن ایجاد می شوند ، احتمال دارد ایرادات عملکردی مثل مشکل در تنفس نیز رخ دهد. نکته ای که باید آن را در گوشه ذهن خود داشته باشید این است که همیشه کجی بینی مساوی نیست با انحراف سپتوم.

کج بودن بینی ممکن است منجر به مشکلات دیگری اعم از خون دماغ شدن ، خر و پف ، شنیدن صدای سوت هنگام نفس کشیدن و دشواری در خوابیدن به یک سمت شود. تشخیص اینکه چه عاملی منجر به کج شدن بینی شده و چه راه درمانی باید اتخاذ شود از عهده فرد خارج است و حتما باید بهترین جراح بینی شیراز این عضو را تحت بررسی و معاینه قرار دهد.

برخی از افراد تصور می کنند که می توان با ماساژ و انجام حرکات خاصی که احتمالا در مقالات مختلف اینترنتی به آن برخورده اند ، بینی را صاف کنند. اما باید گفت این امر غیر ممکن می باشد ، زیرا ماساژ ساختار بینی و استخوان های آن را تغییر نمی دهد ، بنابراین این دسته از متقاضیان باید به سراغ جراحی بینی در شیراز روند.

جراحی بینی استخوانی

همانطور که پیش تر نیز مطلع شدید ، بینی های استخوانی دارای ویژگی های خاصی از جمله پوست نازک ، استخوان و غضروف مستحکم هستند و معمولا دارای قوز می باشند. قوز روی بینی به دلایل مختلفی پدید می آید ، برای مثال عامل ژنتیکی یا ارثی از شایع ترین علت ها برای آن می باشد. البته بروز حوادثی مثل تصادف یا ضربه نیز می تواند باعث قوز دار شدن بینی گردد ؛ که در این شرایط اغلب متقاضی با شکستگی و مشکلات تنفسی نیز مواجه می گردد.

نازک بودن پوست در این افراد ، نکات منفی و مثبتی را با خود به همراه دارد. برای مثال زمانی که پوست نازک باشد ، تورم کمتری بعد از عمل زیبایی بینی استخوانی رخ خواهد داد اما در عین حال تمامی تغییرات ایجاد شده توسط جراح نمایان خواهند بود. بنابراین توصیه می شود تا یک پزشک ماهر و متبحر را انتخاب کنید تا هیچ ایرادی در بینی ظاهر نگردد.

جراحی بینی گوشتی

پوست ضخیم و چرب ، از شاخصه های اصلی یک بینی گوشتی می باشد. این دسته از بینی ها ، غضروف و استخوان های ضعیفی نیز دارند ؛ به همین دلیل ایجاد تغییرات اساسی و چشم نواز روی آن ها برای پزشک چالش برانگیز خواهد بود. برخی از جراحان ابتدا اقدام به نازک کردن پوست کرده و سپس ایرادات ظاهری و عملکردی آن را برطرف می نمایند.

اما از طرفی ، ضخیم بودن پوست می تواند مشکل برانگیز باشد. به علت بالا بودن ضخامت پوست ، تغییرات ایجاد شده در فرم و ساختار بینی ، کمتر قابل مشاهده خواهند بود ؛ بنابراین در اکثر موارد اشخاصی که دماغ گوشتی دارند نمی توان جراحی زیبایی بینی را به مدل فانتزی انجام دهند. همچنین میزان تورم و التهاب نیز در این نوع بینی بیشتر خواهد بود ، فلذا تا رسیدن به نتیجه نهایی عمل بینی گوشتی نیاز است تا مدت بیشتری منتظر بمانید.

تکنیک های جراحی زیبایی بینی در شیراز

عمل بینی در شیراز به طور کلی با استفاده از دو تکنیک انجام می شود. هر کدام از تکنیک ها ، بسته به مزایا و معایبی که دارند ، برای عمل های بینی با پروسیجر های متفاوت ، مناسب هستند. در این قسمت قصد داریم این تکنیک ها را معرفی کرده و مزایا و معایب آن ها را بیان کنیم. انواع روش عمل راینوپلاستی در شیراز به شرح زیر هستند :

جراحی بینی به روش باز

در روش باز ، پوست بینی از ناحیه کلوملا ( فاصله دو حفره بینی ) برش زده می شود. در پی برش ایجاد شده ، پزشک ساختمان بینی را دیده و تغییرات لازم را انجام می دهد. در صورت نیاز برای ایجاد استقامت بیشتر در بینی ، از گرافت استفاده می شود. پوست بینی روی فرم جدید قرار گرفته و بخیه می شود.

 • مزایای تکنیک باز

 1. دید و دسترسی مستقیم بهترین دکتر عمل بینی شیراز ، مهیا است.
 2. امکان خطا و ریسک بسیار کمی دارد.
 3. تغییر فرم های پیچیده در این پروسه به راحتی انجام می شود. (خلق بینی نیمه فانتزی ، فانتزی و طبیعی)
 4. امکان استقامت سازی با گرافت یا پروتز مهیا است.
 5. جراحی ترمیمی بینی یا ثانویه با روش باز انجام می شود.
 • معایب تکنیک باز

 1. پروسه عمل زیبایی بینی ، طولانی مدت است.
 2. التهاب و تورم بعد از عمل زیاد می باشد.
 3. نسبت به روش بسته ، دوره نقاهت طولانی تری به دارد.
 4. در سطح پوست بخیه ایجاد می شود.

راینوپلاستی بینی به روش بسته

در این روش از جراحی بینی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز ، از داخل حفره های بینی و با دید غیر مستقیم تغییرات مورد نیاز متقاضی را انجام می دهد. در طی این پروسه جهت دسترسی بهتر بهترین پزشک شیراز ، حفره بینی بالا نگه داشته می شود.

 • مزایای تکنیک بسته

 1. هیچ گونه برش و در نتیجه بخیه ای در سطح بینی ایجاد نمی شود.
 2. تورم و التهاب بعد از پروسه کم است.
 3. بازه زمانی عمل کوتاهی دارد.
 • معایب تکنیک بسته

 1. برای عمل های کوچک مناسب است.
 2. امکان خطا در آن بالا می باشد.

فیلم کارتونی نحوه انجام جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی توسط جراح

 • جراح بینی خوب در شیراز ، وضعیت سلامتی جسمانی زیباجو و خطرات احتمالی در جراحی را ارزیابی می کند.
 • آزمایش های مورد نیاز قبل از انجام پروسیجر تجویز می شود.
 • عکس بینی زیباجو برای تکمیل پرونده پزشکی او گرفته می شود.
 • بهترین جراح زیبایی بینی نظر خود را در خصوص شکل بینی و انتخاب های پیش روی زیباجو با او در میان می گذارد.
 • شکل احتمالی بینی پس از جراحی بینی در شیراز و عوارض احتمالی عمل با زیباجو مطرح می شود.
 • در خصوص نوع بیهوشی زیباجو تصمیم گرفته می شود.

جراحی بینی - دکتر جوادی

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل و بعد از عمل در نتیجه جراحی تاثیر زیادی دارد ، به همین دلیل دکتر شادی جوادی ، بهترین جراح زیبایی بینی شیراز ، توضیحاتی را ارائه داده است که در ادامه بیان می کنیم :

 1. آزمایش هایی که پزشک تجویز می کند را انجام داده و نتیجه آن ها را همراه داشته باشید.
 2. از حدود دو هفته قبل از انجام عمل از استعمال دخانیات و مصرف فرآورده های حاوی الکل پرهیز کنید.
 3. دو هفته قبل از عمل جراحی از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب و داروهای گیاهی بپرهیزید. زیرا این موارد خطر خونریزی در هنگام عمل زیبایی بینی در شیراز را افزایش می دهند.
 4. در صورتی که بیماری خاصی دارید ، دکتر بینی خود را در جریان قرار دهید.
 5. در اقدامات قبل از جراحی بینی ؛ بهتر است قبل از جراحی راینوپلاستی استحمام کنید.
 6. عمل رینوپلاستی به صورت ناشتا انجام می شود ؛ بنابراین 6 تا 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.
 7. یک ساعت قبل از جراحی بینی در شیراز ، در محل حضور داشته باشید.
 8. مصرف آب زیاد در چند روز قبل از جراحی می تواند میزان سرگیجه شما را بعد از جراحی کاهش داده و باعث بهبودی سریع تر شود.

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

 • دو تا سه روز بعد از جراحی برای کاهش ورم و کبودی می توانید از کمپرس سرد در نواحی اطراف بینی استفاده کنید.
 • در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی در شیراز ، از غذاهای نرم و رقیق استفاده کنید ؛ ازجویدن غذاهای سخت بپرهیزید.
 • یک هفته پس از عمل برای برداشتن آتل سیلیکونی روی بینی به پزشک خود مراجعه کنید.
 • قبل از برداشتن گچ دقت نمایید که خیس نشود. اگر جراحی به روش بسته انجام شده باشد ، معمولا در داخل بینی مش گذاشته می شود که 48 ساعت بعد از عمل توسط جراح رینوپلاستی شیراز ، خارج می شود.
 • برای تسکین درد بعد از عمل می توانید از استامینوفن استفاده کنید.
 • دراز کشیدن بعد از عمل میزان تورم بینی شما را کاهش می دهد.
 • در هنگام استراحت به کمک چند بالش سر را بالاتر از بدن قرار دهید و به پشت بخوابید.
 • بعد از عمل زیبایی بینی چسب زدن بینی باید حداقل به مدت سه تا چهار هفته انجام شود ؛ بهتر است قبل از هر بار تعویض چسب دوش بگیرید.
 • برای جلوگیری از خونریزی بینی حداقل به مدت سه هفته از تخلیه شدید بینی پرهیز کنید.
 • هنگام عطسه دهان خود را کاملاً باز بگذارید.
 • برای جلوگیری از خونریزی و تسریع در روند بهبودی تا سه هفته بعد از عمل راینوپلاستی از مصرف الکل و سیگار کشیدن پرهیز کنید.
 • جهت رعایت بیشتر مراقبت های بعد از جراحی بینی ، حداقل تا دو ماه پس از عمل رینوپلاستی از عینک استفاده نکنید.
 • مراجعه به پزشک جهت ویزیت مجدد یک ماه ، سه ماه و یک سال بعد از جراحی زیبایی بینی ضروری است.

جراحی بینی - دکتر شادی جوادی

نتیجه جراحی بینی در شیراز

با توجه به نوع و ساختار بینی نتیجه عمل زیبایی بینی متفاوت است. نتیجه عمل در بینی استخوانی در بیشتر موارد رضایت بخش است. نگرانی که در خصوص بینی های گوشتی وجود دارد در خصوص بازگشت پذیری نتیجه آن هاست. در عمل بینی گوشتی دکتر زیبایی با پیوند یا تقویت غضروف در بینی شرایطی را فراهم می کند که بینی به وضعیت قبلی خود برنگردد. این غضروف می تواند از ناحیه داخل بینی ، پشت گوش یا دنده زیباجو در هنگام جراحی راینوپلاستی برداشته شود.

سن مناسب جراحی زیبایی بینی

هر چه میزان شادابی و جوانی پوست بیشتر باشد ، میزان موفقیت در عمل رینوپلاستی بینی افزایش می یابد. دختران پس از 16 سالگی و پسران پس از 17 سالگی می توانند این عمل را انجام دهند.

هزینه عمل زیبایی بینی در شیراز

بسیاری از افراد هزینه جراحی زیبایی بینی در شیراز برای آن ها زیاد و چشمگیر است در صورتی که بینی از اجزای مرکزی و اصلی صورت است که نقش به سزایی در زیبایی افراد دارد ؛ بنابراین انتخاب بهترین جراح متخصص در شیراز و مرکز جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. موارد مختلفی می تواند در هزینه نهایی بینی تاثیر گذار باشد برای بررسی و تخمین هزینه جراحی بینی در شیراز به موارد زیر دقت کنید :

 • به طور معمول دستمزد پزشکی با شهرت و تجربه بالا در زمینه عمل راینوپلاستی ، نسبت به سایر جراحانی تجربه و مهارت کمتری دارند بیشتر است. اگر عمل جراحی نزد بهترین دکتر بینی شیراز که تجربه زیادی دارد ، انجام شود نتایج حاصل از آن نیز مطلوب خواهد بود. هزینه عمل جراحی با توجه به موقعیت جغرافی متفاوت می باشد. هم چنین انتخاب مرکز و کلینیکی که در آن عمل جراحی انجام می شود در هزینه نهایی تاثیر گذار است. هرچه هزینه یک کلینیک بیشتر باشد از تجهیزات بیشتری برخوردار بوده و بیمار از نظر سلامت ایمن تر می باشد.
 • هم چنین لازم به ذکر است که هزینه عمل های ترمیمی از هزینه عمل ثانویه بیشتر است زیرا عمل ترمیمی با پیچیدگی هایی همراه است و نیاز به پیوند غضروف در حین عمل جراحی دارد. عمل بینی در شیراز از عمل های زیبایی محسوب می شود و بیمه هیچ گونه مبلغی را برای هزینه های مربوط به آن پرداخت نمی کند. اما در صورتی که عمل با قصد جراحی انحراف بینی و یا ترمیم شکستگی بینی انجام شود ، بیمه هزینه های مربوط به آن را پرداخت می کند.

اگر از نتیجه جراحی زیبایی بینی رضایت نداشتم چه کار کنم ؟

در برخی موارد ممکن است به دلایل مختلف ، فرد از نتیجه جراحی بینی در شیراز رضایت نداشته باشد. البته باید توجه داشته باشید که در ماه های اولیه بعد از عمل ، بینی به دلیل تورم ، فرم ایده آلی ندارد ؛ بنابراین برای دیدن نتیجه نهایی لازم است تا یک سال صبور باشید. اما در صورتی که بعد از گذشت 1 سال همچنان رضایت نداشتید ، باید از گزینه های ترمیم و اصلاح استفاده کنید. انجام عمل ترمیمی بینی ، با مشورت پزشک و بعد از 1 سال قابل انجام است.

مزایا عمل بینی

 • با انجام این عمل می توان بین اجزای صورت ، هارمونی زیبایی ایجاد کرد که در نتیجه شکل ظاهری افراد بهبود پیدا می کند.
 • با انجام این عمل می توان تقارن را در بینی ایجاد کرد که در تعدل با سایر اجزای صورت ، بسیار کمک کننده است.
 • می توان برآمدگی روی پل بینی و یا کجی بینی را اصلاح نمود.
 • عملکرد تنفسی بیمار بهبود پیدا می کند.
 • موجب افزایش اعتماد به نفس می شود.

عوارض جراحی بینی چه می باشد ؟

هر نوع عمل جراحی با عوارض و ریسک هایی همراه است. عمل بینی اگر توسط بهترین دکتر بینی در شیراز انجام شود ، عوارض جدی به همراه ندارد. خون ریزی ، کبودی ، تورم ، بی حسی ، از دست دادن بویایی از عوارض طبیعی این جراحی است و بعد از یک هفته به مرور به صورت کامل از بین می رود. از عوارض جدی تر این عمل می توان به عفونت ، هماتوم ، آسیب دیدن مویرگ های بینی ، به جا ماندن زخم روی بینی ، واکنش به داروی بیهوشی و ناراضی بودن از فرم بینی اشاره کرد. به همین دلیل توصیه می شود در انتخاب دکتر بینی خوب در شیراز ، دقت کافی داشته باشید تا از بروز عوارض جدی جلوگیری کنید.

فیلم جراحی زیبایی بینی در شیراز ، نمونه کار عالی دکتر شادی جوادی

جراحی بینی قوزدار

از اصلی ترین مشکلات شایع بینی به ویژه در بینی های استخوانی دارا بودن قوز روی بینی است. ممکن است برامدگی ایجاد شده روی بینی به دلیل وارد شدن ضربه به بینی ایجاد شده باشد و یا به صورت ژنتیکی باشد. به هر حال این مشکل با انجام عمل زیبایی بینی به خوبی قابل برطرف کردن می باشد. در طی پروسه جراحی زیبایی به کمک ابزارهای مخصوص پزشکی استخوان بینی تراش داده می شود و علاوه بر از بین بردن قوز بینی ، یک قوس زیبا و ظریف نیز ایجاد خواهد شد. برداشتن قوز بینی در زیبایی چهره تاثیرات زیادی دارد ، بیشتر افرادی که قوز بینی دارند و جراحی بینی انجام می دهند ، نتیجه عمل بینی آن ها با نتایج مطلوبی همراه بوده و رضایت زیبا جویان عزیز را در پی دارد.

جراحی زیبایی بینی زیر 18 سال

یکی از موضوعات قابل توجه در انجام عمل زیبایی بینی ، سن افراد متقاضی است . این روزها شاهد انجام جراحی زیبایی بینی در افراد زیر 18 سال هستیم به همین دلیل ممکن است این سوال ایجاد شود که عمل بینی زیر 18 سال امکان پذیر است ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت در حال حاضر سن شناسنامه ای ملاک مناسبی برای کاندید جراحی بودن نیست و مسئله مهم رشد استخوانی صورت است. زمانی که رشد استخوانی کامل می شود ، امکان انجام این جراحی زیبایی وجود دارد. این رشد به صورت کلی بعد از 16 سالگی در دختران و بعد از 18 سالگی در پسران به پایان می رسد. در صورتی که کمتر از 18 سال سن دارید و می خواهید رینوپلاستی بینی انجام دهید ، نیاز به اجازه والدین دارید.

رینوپلاستی بینی و ارتودنسی دندان

به صورت کلی توصیه می شود اگر قصد انجام ارتودنسی دندان و عمل بینی در شیراز با دکتر شادی جوادی ، را دارید ، بهتر است ابتدا دندان های خود را ارتودنسی نمایید و بعد از درمان برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام نمایید.

استفاده از گرافت ها در عمل بینی در شیراز

استفاده از غضروف ها به وضعیت بافت های بینی وابسته است که در رینوپلاستی اولیه نیز رایج بوده اما عموما در عمل بینی ترمیمی هنگامی که آناتومی بینی ضعیف شده بیشتر کاربرد دارد. این روش به پزشک اجازه می دهد که ساختار بینی را تقویت کرده و به بازیابی نواحی از دست رفته اقدام کند. بعضی از متداول ترین دلایل استفاده از گرافت عبارتند از :

تقویت نوک بینی : در رینوپلاستی اغلب این گرافت ها برای تقویت آناتومی بینی افرادی که دارای غضروف نوک بینی افتاده و ضعیف هستند استفاده می شود. جراح خوب بینی در شیراز ساختار نوک بینی را توسط گرافت متوازن و برجسته تر می کند.

بهبود جریان هوا در بینی : برای گشاد یا  صاف کردن مجرای جریان هوا و پیشگیری از بروز ایرادات تنفسی مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی جراح به دلیل مناسب نبودن موقعیت غضروفی که از دیواره های جانبی بینی پشتیبانی می کند ، به اصلاح آن می پردازد.

سوالات متداول جراحی بینی

دوره نقاهت عمل بینی چقدر است و بینی تا چند روز پانسمان دارد ؟

دوره نقاهت این بیماری کوتاه بوده و اغلب بیماران بعد از 7 روز می توانند به انجام کارهای روزانه خود بپردازند ، البته لازم است برای مدتی برخی مراقبت های بعد از عمل را رعایت کنند تا مشکلی ایجاد نشود. پانسمان بینی نیز بستگی به نظر پزشک دارد و معمولا بعد از گذشت 7 الی 10 روز گچ بینی برداشته شده و بعد از آن نیاز است بیمار برای مدتی از چسب بینی استفاده کند.

کبودی و ورم چقدر طول می کشد تا از بین برود ؟

تا زمان برداشتن گچ بینی ، بیشتر کبودی ها برطرف می شود اما در مواردی که بیمار دچار کبودی شدید شده باشد ، ممکن است این کبودی تا 4 هفته باقی بماند. وجود کبودی و تورم بعد از عمل جراحی بینی ، طبیعی بوده و نیازی به نگرانی در این باره نیست و بعد از مدتی از بین خواهد رفت. میزان تورم بینی در روزهای ابتدایی بعد از عمل شدید بوده و تا یک ماه ثابت است به نحوی که فرم بینی به خوبی قابل مشاهده نیست. بعد از گذشت 1 ماه با استفاده مداوم از چسب بینی ، این ورم فروکش کرده و بعد از 6 الی 1 سال کاملا از بین می رود.

آیا راهی برای کاهش ورم بینی بعد از عمل وجود دارد ؟

ماساژ بینی ، استفاده از کمپرس ، استفاده از چسب بینی ، عدم مصرف نمک و ادویه ، اجتناب از فعالیت های سنگین و ورزش کردن ، خوابیدن به صورت طاق باز از جمله مواردی است که به کم شدن ورم بینی کمک می کند.

آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است ؟

در حال حاضر امکان انجام جراحی زیبایی بینی با لیزر وجود ندارد و از این مسئله به دلیل جذابیت هایی که برای عموم دارد ، به عنوان تبلیغات استفاده می شود. هرچند که لیزر در حوزه پزشکی پیشرفت زیادی داشته اما با این وجود انجام عمل بینی با لیزر از نظر علمی صحت ندارد. البته لازم به ذکر است که برش های جراحی را می توان با لیزر انجام داد اما به دلیل وجود برش های کوچک ، این روش در راینوپلاستی جایگاهی ندارد.

آیا جراحی بینی باعث تنگی نفس می شود ؟

اگر جراح از مهارت و توانایی خوبی در این زمینه برخوردار باشد و از اندازه بافت های بینی به درستی کاسته شود ، اختلالی در عملکرد تنفسی بیمار ایجاد نخواهد شد.

جراحی بینی در شیراز - دکتر شادی چوادی

ترس از بیهوشی و عوارض جانبی جراحی بینی

بیشتر ترس ها و نگرانی های ما ناشی از عدم آگاهی می باشد ؛ بنابراین پیشنهاد می شود زمانی که موضوعی شما را نگران می کند ، اطلاعات خود را در رابطه با همان موضوع بالا ببرید. یکی از نگرانی های جدی افراد در خصوص عمل زیبایی بینی در رابطه با ترس از بیهوشی و به هوش نیامدن است ! در حالی که سلامت شما قبل از جراحی به خوبی بررسی و کنترل می شود و تیم بیهوشی در طول پروسه جراحی به صورت مداوم وضعیت هوشیاری و سلامتی شما را بررسی می کنند. در رابطه با عوارض عمل بینی نیز باید بدانید که برخی از عارضه ها جانبی و غیر قابل پیشگیری می باشد که این عارضه ها موقت بوده و به صورت خود به خود پس از مدتی برطرف می شوند ، این در حالی است که عوارض جدی و خطرناک به دلیل عدم دقت کافی در انتخاب جراح و یا عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی ، رخ می دهند.

شاید یکی از مهم ترین عوارض بعد از جراحی بینی را بتوان عدم رضایت بیمار از بینی عنوان کرد. در شرایطی که جراح از مهارت و تجربه خوبی برخوردار نباشد و سهل انگاری نماید ، ممکن است نتیجه خوبی از عمل حاصل نشود که در نهایت این موضوع منجر به ناراحتی و عدم رضایت بیمار خواهد شد. از جمله این مشکلات می توان به نامتقارن بودن طرفین بینی ، کج بودن نوک بینی ، تغییر سایز و اندازه بینی به میزان نامناسب ، ایجاد مشکلات تنفسی و غیره اشاره نمود. برای پیشگیری از بروز عارضه های این چنینی توصیه می شود در انتخاب جراح بینی خود دقت کرده و در انتخاب پزشک به دو نکته اساسی توجه داشته باشید :

 1. برخورداری از نگاه هنری
 2. تخصص فنی

در واقع ترکیب علم و هنر در کنار تجربه ، سبب دستیابی به نتیجه موفقیت آمیز خواهد شد. اما باید این نکته را به یاد داشته باشید جلوگیری از برخی عارضه های جانبی بعد از عمل بینی اجتناب ناپذیر است. به این معنا که شما به هر حال بعد از انجام این جراحی خونریزی ، تورم ، درد و کبودی را تجربه خواهید کرد.

سرماخوردگی بعد از عمل بینی

معمولا سرماخوردگی بعد از جراحی بینی در افرادی که در فصول سرد سال این جراحی را انجام می دهند بیشتر مشاهده می شود. از این رو پیشنهاد می شود بعد از انجام رینوپلاستی از تماس با افرادی که علائم آنفولانزا و یا سرماخوردگی دارند ، خودداری نمایید و نکات مراقبتی و دستورالعمل های پزشکی را رعایت کنید. اما اگر بعد از عمل زیبایی بینی به سرماخوردگی مبتلا شدیم چکار کنیم ؟ برای این منظور لازم است حتما جراح خود را مطلع نمایید و از مصرف خودسرانه دارو پرهیز نمایید. برای بهبودی سریع تر پیشنهاد می شود از مواد غذایی استفاده نمایید که به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند. دقت داشته باشید که سرماخوردگی ممکن است با آبریزش یا گرفتگی بینی  و سرفه همراه باشد. لازم است از دستکاری کردن و مالش بینی در این دوره خودداری نمایید و به کمک دستمالی نرم و مرطوب بینی خود را به آرامی تمیز کنید. به هیچ عنوان نباید بینی را بکشید و یا فین کنید. این کار می تواند به بافت های در حال ترمیم آسیب جدی وارد کرده و نتیجه عمل شما را تغییر دهد. در صورت خارش و گرفتگی بینی نیز توصیه می شود از قطره و اسپری های بینی استفاده شود.  حتما با دهان باز عطسه و سرفه نمایید تا از ایجاد فشار به بینی جلوگیری شود.

سایر نکات مراقبتی در رابطه با جراحی بینی و سرماخوردگی

 1. توصیه می شود مصرف مایعات را افزایش دهید. بهتر است از آب میوه های طبیعی ، چای گیاهی و آب استفاده نمایید. آب میوه های شرکتی و نوشیدنی های گاز دار و الکلی به هیچ عنوان توصیه نمی شوند.
 2. رژیم غذایی شما بهتر است نرم و گرم باشند. به همین دلیل سوپ مرغ می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که بعد از عمل بینی به سرماخوردگی دچار شده اند. این سوپ حاوی پروتئین و ویتامین های زیادی است که بهبود علائم بیماری و تسریع ترمیم بافت های بینی کمک زیادی می کند. توصیه می شود از نمک کمی برای تهیه سوپ استفاده نمایید تا از تورم پیشگیری شود.
 3. حتما استراحت کافی داشته باشید. خواب کافی می تواند به بهبودی سریع تر شما کمک کند. حتما در هنگام استراحت سر خود را در ارتفاع بلندتری نسبت به بدن قرار دهید.
 4. از باد کردن بینی و مالش دادن آن خودداری نمایید.

چند روز بعد از عمل بینی می توان کار کرد ؟

شما برای گذراندن دوره نقاهت و ریکاوری خود بعد از انجام جراحی زیبایی بینی در شیراز با دکتر شادی جوادی ، حداقل به مدت 7 الی 10 روز مرخصی از محل کار و یا محل تحصیل نیاز دارید. بعد از این مدت می توانید به محل کار خود باز گردید. اما اگر شغل شما با حمل اجسام سنگین ، ایستادن های طولانی مدت و یا خم کردن سر برای مدت زمان زیادی همراه است ، بهتر است برای بازه زمانی بیشتر صبر نمایید و بعد از ریکاوری و بهبود بافت های بینی به محل کار خود باز گردید. همچنین توصیه می شود در رابطه با زمان مناسب برای بازگشت به فعالیت شغلی خود با جراح بینی مشورت نمایید.

شکستگی بینی

از معمول ترین صدماتی که در پی حوادث و اتفاقات مختلف در زندگی به بینی وارد می شود ، می توان شکستگی بینی را نام برد. این عارضه که با نام فرکچر نیز شناخته می شود ، در پی زمین خوردن ، برخورد با دیگر بازیکنان در حین انجام ورزش های مختلف و همچنین تصادفات جاده ای  رخ می دهد.

زمانی که بعد از این اتفاق ها بینی شما کج شد ، سوراخ های آن مسدود گردید ، تورم و کبودی زیاد رخ داد و همچنین خون دماغ شدید ، امکان دارد بینی شما شکسته باشد و نیاز به جراحی بینی در شیراز داشته باشید. توجه داشته باشید تشخیص نهایی این مشکل به عهده پزشک می باشد ، بنابراین باید به یک جراح بینی خوب در شیراز مراجعه کنید تا مراحل تشخیص تا درمان به بهترین شکل طی شوند.

ابتدایی ترین کاری که بهترین دکتر بینی در شیراز برای تشخیص این عارضه انجام می دهد ، معاینه دستی و فیزیکی می باشد. البته اگر میزان درد خیلی زیاد باشد ، بی حسی موضعی استعمال می شود. این مورد را در نظر داشته باشید که ممکن است معاینه به چند روز بعد و زمانی که تورم کمی کاهش داشت موکول شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که به منظور درمان کردن فرکچر بینی ، باید خیلی سریع اقدام نمایید. زیرا هر چه مدت زمان بیشتری از شکستگی بگذرد ، ممکن است در حین برطرف کردن آن ساختارهای دیگر نیز دستخوش تغییر شوند. معمولا دو رویه برای درمان وجود دارد ، جراحی بینی و جا انداختن استخوان به صورت دستی.

همانطور که می دانید جراحی زیبایی بینی با نام رینوپلاستی نیز شناخته می شود ، اما در صورتی که شکستگی شدید باشد و تیغه میانی دو سوراخ بینی نیز کج شده باشند ؛ آنگاه این پروسیجر سپتوپلاستی نام می گیرد که در آن انحراف این تیغه (سپتوم) برطرف می گردد. توصیه می شود برای این عمل ، به دکتر شادی جوادی بهترین جراح بینی شیراز مراجعه نمایید.

تامپون استفاده شده در جراحی بینی در شیراز

بعد از پایان عمل بینی در شیراز ، پزشک یک تامپون آغشته به آنتی بیوتیک یا تتراسایکلین را داخل حفره بینی جایگذاری می کند. تامپون ها از خونریزی و تشکیل هماتوم در تیغه بینی جلوگیری می کنند. این تامپون باید چند روز داخل بینی باقی بماند تا در نهایت در مطب جراح بینی بیرون آورده شود. اینکه این گاز تا چه مدت باید داخل حفره بینی باقی بماند ، به تشخیص پزشک و نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. در مواردی حتی ممکن است از تامپون استفاده نشود. بیرون آوردن این گاز درد ندارد ، تنها ممکن است کمی احساس ناراحتی داشته باشید.

انواع تامپون

تامپون ، یک بانداژ نرم و اسفنجی است که معمولا به یک نخ 15 سانتی متری متصل است. بهترین جراح بینی شیراز بعد از عمل بینی ، این تامپون را به پماد آنتی بیوتیک یا دیگر داروها مثل لیدوکائین آغشته کرده و آن را به داخل بینی فرو می کند. در برخی موارد ، زمانی که جراحی بینی ترمیمی یا توربینکتومی انجام شده باشد ، این گاز برای حفظ ساختار و تیغه بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

این تامپون ها اندازه و انواع مختلفی دارند و تصمیم بر اینکه کدام مورد برای شما مناسب تر است ، بر عهده دکتر بینی خوب در شیراز می باشد. جنس این ابزار می تواند از پنبه ، گاز استریل یا سیلیکون باشد. در گذشته تامپون ها بزرگ بودند و بیرون آوردن آن ها با درد همراه بود ، اما امروزه مدل های کوچک تر آن ساخته شده اند که خارج کردن آن ها هیچ گونه دردی را ایجاد نمی کند.

برخی از تامپون های سیلیکونی ، داخل خود حفره ای دارند که بیمار قادر است از طریق آن عمل تنفس را بدون هیچ مشکلی انجام دهد. اما توجه داشته باشید که این نوع سیلیکونی نسبت به اسفنجی ، کارایی کمتری دارد.

درد جراحی بینی در شیراز

در هر دو روش رینوپلاستی بسته و باز ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شوند بنابراین هیچ دردی در طول جراحی احساس نمی شود ولی سوال اینجاست که درد پس از عمل زیبایی بینی در شیراز نیز به همین منوال است ؟ در چند روز اول پس از جراحی زیبایی بینی، تورم، کبودی و احتمالاً خونریزی جزئی را تجربه خواهید کرد ، به دلیل فرایند جراحی بخصوص در روش های درمانی پس از جراحی شما در یک الی دو هفته اول درد جزئی را خواهید داشت . البته آستانه درد هر بیمار متفاوت است، اما اکثر بیماران ناراحتی نسبتاً خفیفی را پس از جراحی گزارش می‌ کنند. بیشترین عاملی که با درد اشتباه گرفته می شود ، احساس ناخوشایند تامپون ها ، پانسمان و آتل ها در بینی هستند که مانع از تنفس از بینی و خوابیدن راحت می شوند .

جراحی بینی در حین و پس از بارداری

گاهی ممکن است شرایط مطابق میل ما پیش نرود. گاهی  خانم هایی که تصمیم به عمل جراحی بینی در شیراز می گیرند ، قبل از تاریخ جراحی متوجه بارداری خود می شوند . این شرایط ممکن است با احساس ناامیدی همراه باشد ، زیرا تمام جراحی های انتخابی در دوران بارداری از جمله جراحی بینی ممنوع هستند. حتی اگر روش‌ هایی که روی بینی انجام می‌ شود روی رحم شما تأثیری نگذارد، آرام‌ بخش‌ ها و یا داروهایی که ممکن است در معرض آن ها قرار بگیرید می‌ تواند به جنین آسیب برساند. برای یک فعالیت اختیاری که می تواند تا پس از زایمان به تعویق بیفتد، به خطر انداختن سلامتی نوزادتان بسیار خطرناک است.

اگر به دلیل انحراف تیغه بینی یا کانال های هوایی باریک بینی ، دچار مشکل در تنفس هستید ، حتی در دوران بارداری، جراحی بینی ممکن است ضروری باشد، زیرا سلامت و رفاه شما به دلیل عدم دریافت اکسیژن کافی در خطرناک است. با این حال، احتمال وقوع این اتفاق بسیار نادر است و برای تعیین خطرات و فواید آن، ارزیابی توسط پزشک مورد نیاز است.

بسیاری از خانم ها در مورد زمان ایمن بودن باردار شدن بعد از جراحی بینی سوال دارند. هنگامی که روند بهبودی پس از زایمان کامل گردید ، اکثر جراحان به اتفاق نظر هیچ دلیل پزشکی را مانع از سرگیری فعالیت های عادی و جراحی بینی را نمی بینند. یک قرار ملاقات با بیک جراح خوب بینی در شیراز بگیرید تا در مورد جراحی زیبایی بینی و یک استراتژی خوب پس از عمل برای آن صحبت کنید.

نکته پایانی

برای اینکه نتیجه رضایت بخشی از جراحی بینی در شیراز داشته باشید ، مراقبت های بعد از جراحی را با دقت رعایت کنید. بسته به نوع بینی ، زمان مشاهده نتیجه نهایی در فرد متفاوت می باشد. این زمان معمولا یک سال بعد از جراحی می تواند طول بکشد. عمل زیبایی بینی خود را به دست افراد فاقد صلاحیت و تخصص لازم نسپارید ؛ زیرا پس از عمل زیبایی بینی توسط این افراد ، نه تنها زیبایی بینی حاصل نمی شود ، بلکه ممکن است دچار اختلالات تنفسی شوید.